Kuria w sprawie tweetów ks. Marka

Agnieszka Olipra Agnieszka Olipra

publikacja 14.05.2019 16:11

Świdnicka Kuria Biskupia reaguje na wpisy na Twitterze ks. Sławomira Marka, proboszcza parafii w Stanowicach koło Strzegomia.

Na koncie ks. Marka jest wiele komentarzy dotyczących filmu T. Sekielskiego. Na koncie ks. Marka jest wiele komentarzy dotyczących filmu T. Sekielskiego.
Agnieszka Dochniak /Foto Gość

Treść oświadczenia Świdnickiej Kurii Biskupiej z 14 maja:

"W związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka, w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem, Biskupem Świdnickim, przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji".

Od kilku dni ks. Marek umieszcza na swoim profilu komentarze do filmu "Tylko nie mów nikomu". W odpowiedzi na jedną z wiadomości: "Jak Wam wszystkim nie jest wstyd. Jesteście współodpowiedzialni za to zło" odpisał: "a pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? powinno pani być przecież jest pani kobietą! mało tego jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką... kapłanów w Polsce jest 40 tys. kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE. ale to nie znaczy, że ja mam na to jakikolwiek wpł." (pisownia oryginalna). Zapisy te zostały przez księdza usunięte.