Czy w piątek po Bożym Ciele obowiązuje post na terenie diecezji świdnickiej?

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

dodane 20.06.2019 08:08

Dzień po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej dla wielu jest dniem wolnym od pracy i okazją do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi.

Grillowanie to jedna z ulubionych form spędzania przez Polaków wolnego czasu. Grillowanie to jedna z ulubionych form spędzania przez Polaków wolnego czasu.
Józef Wolny /Foto Gość

Wiedząc to biskup diecezji świdnickiej zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom wiernych i na dzień 21 czerwca 2019 r. udzielił dyspensy od obowiązującej katolików wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy zarówno wiernych mieszkających na terenie diecezji, jak również wszystkich gości.

Działając po myśli kan. 1251 oraz 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego i uwzględniając fakt, iż 21 czerwca 2019 r. tj. piątek - dzień po Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej - wiele osób spotyka się w gronie rodzinny, najbliższych przyjaciół z racji na dzień wolny od pracy oraz rozpoczynające się wakacje szkolne, dlatego w tym dniu udzielam wszystkim mieszkańcom diecezji świdnickiej oraz przebywającym w tym dniu na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ufam, że taka inicjatywa przyczyni się do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku.

podpisał bp Ignacy Dec, biskup świdnicki 

Tagi: