Świdnica. Chrystus w białym Chlebie jest dla każdego

Agnieszka Dochniak Agnieszka Dochniak

dodane 20.06.2019 18:30

Wierni wraz z biskupem i duchowieństwem przeszli w procesji eucharystycznej, oddając cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

Procesja euchartystyczna wyruszyła spod świdnickiej katedry. Procesja euchartystyczna wyruszyła spod świdnickiej katedry.
Agnieszka Dochniak /Foto Gość

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzona dzisiaj w Kościele rozpoczęła się w świdnickiej katedrze Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca. Ordynariusz świdnicki podkreślił w homilii dar, jakim jest obecność Jezusa w Eucharystii.

- Chrystus w białym Chlebie jest dla każdego. On nie wybiera sobie przyjaciół. Każdy dla Niego jest ważny, każdy przez Niego jest kochany. Ukryty pod postacią chleba i wina jest tak bardzo dostępny. Gdyby odsłonił przed nami swój majestat, to padlibyśmy przed Nim na kolana – mówił bp Dec.

Zachęcał do adoracji Najświętszego Sakramentu, która możliwa jest katedrze oraz innych kościołach w diecezji. Po Mszy św. wyruszyła procesja eucharystyczna. Wierni przeszli ulicami: Daleką. Pułaskiego, Rynkiem i Kotlarską do kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP ojców paulinów. Tam, na zakończenie uroczystości, biskup Dec odniósł się do czterech odśpiewanych przy ołtarzach Ewangelii. Zachęcał do ofiarowania swojego życia Bogu i ludziom, częstego karmienia się Eucharystią, budowania jedności wśród bliskich i w narodzie. Podziękował też organizatorom wydarzenia oraz wszystkim, którzy wzięli udział w publicznej adoracji Pana Jezusa.

Podobne uroczystości odbywały się w całej diecezji. W Kudowie-Zdroju Mszy św. i procesji przewodniczył bp Adam Bałabuch.