Weszli na drogę wolności

Agnieszka Olipra Agnieszka Olipra

publikacja 01.07.2019 13:23

Siedem osób przystąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. To owoc warsztatów „Wolni i wyzwalający”.

Uczestnicy warsztatów złożyli deklaracje na ręce ks. Przemysława Budzińskiego SAC. Uczestnicy warsztatów złożyli deklaracje na ręce ks. Przemysława Budzińskiego SAC.
Agnieszka Dochniak /Foto Gość

Ponad 40 osób uczestniczyło w weekendowym (28-30 czerwca) spotkaniu zorganizowanym przez Diakonię Wyzwolenia Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie mogli wysłuchać konferencji ks. Przemysława Budzińskiego SAC.

- Istotą krucjaty jest wolność. Nie tylko od alkoholu, bo tu chodzi o całe życie. Wolność to wierność swojemu powołaniu. Ja nie muszę robić nic więcej, tylko żyć miłością. Najpierw pokochać samego siebie, a później służyć bliźniemu. Wtedy doświadczam uwolnienia - mówił pallotyn.

Rozpoczął od ukazania Serca Jezusa, które stało się całkowitym darem. Ono pokazuje największą wolność. Na przykładzie św. Piotra i św. Pawła mówił o doświadczeniu wyzwolenia. Jeśli człowiek odda Jezusowi swój grzech i słabość, to On może z nich wyprowadzić. Prelegent dawał też wskazówki, jak formować własne sumienie, aby iść drogą wolności.

-  Długo dojrzewałem do decyzji o krucjacie. Kilka lat temu złożyłem deklarację na rok. Po tym czasie wahałem się jeszcze. Cztery lata temu miałem wypadek w pracy, który zagrażał mojemu życiu. Od tego momentu coś się we mnie przełamało. Nie mam potrzeby korzystania z alkoholu. Dzisiejsze przyrzeczenie złożyłem jako ofiarę za wszystkich pijących - mówił Mirosław z Boguszowa-Gorc, który podczas niedzielnej Eucharystii złożył deklarację.

Osoby podejmujące krucjatę dobrowolnie zobowiązują się do całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Postanawiają również nie częstować nikogo alkoholem i nie kupować go.

Warsztaty zorganizowano w Bielawie po raz pierwszy.

- Mamy nadzieję, że w tej parafii powstanie wspólnota Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jej członkowie modlą się podczas comiesięcznych Mszy św. i adoracji w intencji ludzi uzależnionych i uczestniczą w spotkaniach formacyjnych - informowała Iwona Kurowska, odpowiedzialna wraz z mężem za Diakonię Wyzwolenia w diecezji świdnickiej.