Oaza Rodzin w Bardzie Śląskim

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

dodane 17.07.2019 11:36

Przez dwa tygodnie formowali się, wspólnie modlili się i bawili. Ruch Światło-Życie w diecezji świdnickiej zorganizował wakacyjne rekolekcje I stopnia dla rodzin.

Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przyjęli do swojego grona nowe osoby. Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przyjęli do swojego grona nowe osoby.
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Wzięło w nich udział 15 par z całej Polski. Większość przyjechała z małymi dziećmi, co nadało wyjątkowego charakteru turnusowi. - Najwięcej pracy miała diakonia wychowawcza, bo zorganizowanie czasu 50 dzieci w różnym wieku nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście z pomocą przyszła s. Małgorzata Cur ze zgromadzenia marianek, u których mieszkaliśmy. Była też młodzież, która pomagała opiekować się najmłodszymi uczestnikami. Dzięki temu rodzice mogli skupić się na wygłaszanych w szkole życia i szkole modlitwy treściach - podkreśla Dorota, organizatorka.

Jej mąż Damian dodaje, że program 17 dni rekolekcji, które trwały od 28 czerwca do 14 lipca, miał charakter ewangelizacyjno-katechumenalny. - Małżonkowie podejmują lub odnawiają decyzję o osobistym przyjęciu Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Tematy, które poruszamy na konferencjach, dotyczą fundamentów życia chrześcijańskiego, tj. modlitwy, kontaktu ze słowem Bożym, sakramentów i małżeństwa w planach Bożych. Wszystko to zamknięte w 15 tajemnicach (radosnych, bolesnych i chwalebnych) Różańca Świętego - tłumaczy.

Formujące się w Ruchu Światło-Życie małżeństwa odwiedził trzykrotnie w Bardzie Śląskim bp Adam Bałabuch, który nie tylko przewodniczył liturgii, ale i brał udział w konferencjach, grał z dziećmi w piłkę czy pomagał przygotować agapę. Wziął też udział w dniu wspólnoty, na który do Barda Śl. zjechały się wszystkie okoliczne oazy. Każda z nich miała za zadanie ciekawie się zaprezentować. Występ oazy z diecezji świdnickiej można zobaczyć na poniższym filmie. Po zawiązaniu wspólnoty były kolejno: godzina świadectw uczestników, Msza św., agapa i godzina odpowiedzialności, na której kilkanaście osób włączyło się w Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.

Czy wy wiecie że jesteście Kościołem? Oaza Rodzin w Bardzie Śl.
Gość Świdnicki