Aplikacja dla pielgrzymów

Agnieszka Olipra Agnieszka Olipra

publikacja 23.07.2019 12:20

Po raz pierwszy diecezjanie ruszający na pątniczy szlak mogą skorzystać ze specjalnego programu na telefon komórkowy.

Dzięki aplikacji pielgrzymi duchowi będą w łączności z tymi w trasie. Dzięki aplikacji pielgrzymi duchowi będą w łączności z tymi w trasie.

Narzędzie pod nazwą "Bonafide" (z łac. w dobrej wierze) opracował Związek Cyfrowa Polska. Do potrzeb świdnickiej pielgrzymki dostosowali ją ks. Bartłomiej Łuczak, szef bazy pielgrzymkowej, oraz Bartosz Giemza ze Strzegomia.

Z aplikacji mogą skorzystać zarówno pielgrzymi piesi, jak i towarzyszący im duchowo w parafiach. Wystarczy pobrać ją ze sklepu Google Play i zarejestrować się, wpisując login i hasło. Następnie wybrać pielgrzymkę świdnicką i sposób pielgrzymowania. Na zainteresowanych czekają tam informacje m.in. o centrach pielgrzymkowych, zawartości apteczki pielgrzyma czy regulamin rekolekcji w drodze.

- Jedna z jego zasad mówi, że z telefonu komórkowego można korzystać tylko na postojach. Nie kłóci się to z zachętą do korzystania z aplikacji. Myślę, że będzie ona dużą pomocą zarówno dla pielgrzymów, jak i dla organizatorów. Zawiera bowiem duchowy przewodnik, czyli czytania, modlitwy, pieśni, a także mapę. Ułatwi ona znalezienie miejsc postojowych, noclegowych czy lokalizację bazy pielgrzymkowej. Bez trudu będzie można też zlokalizować pielgrzymkę z dużą dokładnością - wyjaśnia ks. Łuczak.

Program, który uruchomiono rok temu, jest bezpłatny i dostępny jedynie na telefony z systemem Android.

Aplikację można pobrać z Google Play.   Aplikację można pobrać z Google Play.
Po pobraniu należy się zarejestrować.   Po pobraniu należy się zarejestrować.
Wybrać pielgrzymkę świdnicką.   Wybrać pielgrzymkę świdnicką.
Wybrać tryb uczestnictwa.   Wybrać tryb uczestnictwa.
Tutaj znajdują się informacje dla pielgrzyma.   Tutaj znajdują się informacje dla pielgrzyma.
Tutaj znajdują się materiały dla pielgrzyma.   Tutaj znajdują się materiały dla pielgrzyma.
Tutaj znajduje się mapa.   Tutaj znajduje się mapa.