Wakacyjna zachęta dla krwiodawców

Agnieszka Olipra Agnieszka Olipra

publikacja 25.07.2019 09:56

Bezpłatne lub promocyjne zwiedzanie atrakcji turystycznych w regionie oferuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Do wałbrzyskiego centrum należy zgłosić się z dowodem osobistym. Do wałbrzyskiego centrum należy zgłosić się z dowodem osobistym.
Mirosław Jarosz /Foto Gość

Ponad 20 podmiotów z 11 powiatów zaprasza krwiodawców wraz z osobami towarzyszącymi na letnie wycieczki. Wystarczy w kasie zamku, muzeum lub parku okazać legitymację Honorowego Dawcy Krwi z pieczęcią potwierdzającą oddanie krwi w lipcu, sierpniu, wrześniu lub stosowne zaświadczenie.

- Okres wakacyjny jest dla służby krwi szczególnie ciężki. Jest więcej wypadków, a część krwiodawców wyjeżdża na urlopy i nie oddaje krwi. Akcję wakacyjną przeprowadzamy po raz pierwszy. Zachęcamy do oddawania krwi i korzystania z promocyjnych wycieczek - mówi Natalia Kozdrowiecka, specjalista ds. promocji krwiodawstwa.

Lista placówek oferujących przywileje dla letnich krwiodawców dostępna jest na stronie www.rckik.walbrzych.pl.

Krwiodawcą może zostać osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca ponad 50 kg. Jednorazowo pobieranych jest 450 ml krwi, dzięki czemu można uratować trzy życia. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-13.30 oraz w pierwszą sobotę miesiąca w godz. 8.00-12.00.