Tym razem "Light for life" stawia na słowo Boże

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

dodane 04.08.2019 07:31

Ruszyły przygotowania do spotkania młodych, które już 21 września odbędzie się w Wambierzycach.

Kadr z przygotowywanego przed festiwalem klipu. Kadr z przygotowywanego przed festiwalem klipu.
LFL

Hasło tegorocznej edycji, na którą organizatorzy zaprosili m.in. zespół TGD i Arkadiusza Zbozienia „Arkadio”, brzmi „Weź słowo, podaj dalej”.

– Tradycyjnie poza gwiazdami, które będą dawały koncerty, przygotowujemy również tzw. strefy, w których będzie można spotkać m.in. s. Annę Bałchan, znaną ze swojej pracy z matkami i ich dziećmi czy materiałów na YouTube, Patrycja Hurlak, znana jako „nawrócona wiedźma”, ks. Łukasz Bankowski, ks. Wojciech Drab czy s. Wirginia Mielcarek. Wszyscy oni w jakiś sposób będą nawiązywać do słowa Bożego. Chcemy pokazać młodym jego autentyczność, użyteczność, a przede wszystkim jego moc – tłumaczy Paweł Ostrek, wyznaczony do kontaktu z mediami z ramienia organizatorów.

Dodaje, że „Light fot life” to duże wydarzenie i potrzebne są ręce do pracy, dlatego już od kilku tygodni trwają zapisy na wolontariat przy organizacji festiwalu. – Zostało już tylko kilka miejsc, ale może ktoś jeszcze zechce dołączyć do naszej grupy. Przyjeżdżamy na miejsce już dzień wcześniej i poświęcamy czas nie tylko na pracę, ale i własną formację. Chcemy, by nasi przedstawiciele byli tymi, którzy jako pierwsi zaniosą młodzieży słowo – podkreśla.

Wśród wolontariuszy prawie połowa angażuje się w obsługę muzyczną. Będzie chór i orkiestra. Pozostali natomiast zadbają o bezpieczeństwo i sprawy organizacyjne. Po doświadczeniach z ubiegłych lat, w tym roku ustalono wyższy przedział wiekowy dla chętnych do pomocy. Nie wpłynęło to jednak na zmniejszenie zainteresowania. Liczymy, że i tegoroczne spotkanie młodych w Wambierzycach przyciągnie tysiące osób z diecezji, ale i spoza jej granic.