Tym razem stawiają na słowo Boże

xp

|

Gość Świdnicki 32/2019

publikacja 08.08.2019 00:00

Ruszyły przygotowania do spotkania młodych, które już 21 września odbędzie się w Wambierzycach.

Kadr z przygotowywanego na festiwal klipu. Kadr z przygotowywanego na festiwal klipu.
organizatorzy lfl

„Weź Słowo, podaj dalej” to hasło tegorocznej edycji, na którą organizatorzy zaprosili m.in. zespół TGD i Arkadiusza Zbozienia „Arkadia”. – Tradycyjnie przygotowujemy nie tylko koncerty w wykonaniu gwiazd, ale także tzw. strefy, w których będzie można spotkać m.in. s. Annę Bałchan, znaną ze swojej pracy z matkami i ich dziećmi czy z materiałów na YouTube, Patrycję Hurlak – „nawróconą wiedźmę”, ks. Łukasza Bankowskiego, ks. Wojciecha Draba czy s. Wirginię Mielcarek.

Wszyscy oni w jakiś sposób będą nawiązywać do słowa Bożego. Chcemy pokazać młodym jego autentyczność, użyteczność, a przede wszystkim jego moc – tłumaczy Paweł Ostrek, wyznaczony do kontaktu z mediami z ramienia organizatorów. Dodaje, że „Light fort life” to duże wydarzenie i potrzebne są ręce do pracy, dlatego od kilku tygodni trwają zapisy na wolontariat przy organizacji festiwalu. – Zostało już tylko kilka miejsc, ale może ktoś jeszcze zechce dołączyć do naszej grupy. Przyjeżdżamy na miejsce dzień wcześniej i poświęcamy czas nie tylko na pracę, ale i własną formację. Chcemy, by nasi przedstawiciele byli tymi, którzy jako pierwsi zaniosą młodzieży słowo – podkreśla.

Wśród wolontariuszy prawie połowa angażuje się w obsługę muzyczną. Utworzony zostanie chór i orkiestra. Pozostali natomiast zadbają o bezpieczeństwo i sprawy organizacyjne. Po doświadczeniach z ubiegłych lat, w tym roku ustalono wyższy przedział wiekowy dla chętnych do pomocy. Nie wpłynęło to jednak na zmniejszenie zainteresowania. Liczymy, że i tegoroczne spotkanie młodych w Wambierzycach przyciągnie tysiące osób z diecezji, ale i spoza jej granic.