Świdnica. Warsztaty przed Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 29.09.2019 08:26

Jeszcze przed rozpoczęciem października referat misyjny zaprosił katechetów z całej diecezji na warsztaty przygotowujące do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Przybyłych przywitał ks. Tadeusz Faryś, dyrektor Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej. Przybyłych przywitał ks. Tadeusz Faryś, dyrektor Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej.
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Spotkanie zorganizowane w kurialnej auli 27 września miało przygotować katechetów do wprowadzenia papieskiej inicjatywy w szkołach i parafiach, w których pracują.

O wykład poproszono Piotra Pieczątkiewicza, który przedstawił biblijne podstawy posłania. - Działanie misyjne wynika z pism, które uczniowie już znali. W 24. rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza Jezus wyraźnie podkreśla, że nie zrywa z literą Starego Testamentu, ale ją wypełnia. Nakaz misyjny nie jest niczym nowym. Jest kontynuacją głoszenia tego, co się słyszy i czego się doświadcza - mówił, wspominając, że przed laty jego przygoda z misjami rozpoczęła się od Szkoły Animatorów Misyjnych.

W tym roku na takim spotkaniu było kilka młodych osób z diecezji świdnickiej. Podzieliły się one swoim doświadczeniem i nabytymi umiejętnościami, prezentując przygotowane na warsztatach filmiki.

Do uczestników warsztatów skierował słowo również ks. Tadeusz Faryś, dyrektor Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej. - Waszym zadaniem jest pomagać młodym ludziom w odkryciu ich powołania, ale też zapalać do wsparcia misji bez względu na to, którą drogą pójdą. Czasem wystarczy mały gest, wysłanie esemesa, z którego dochód przeznaczony będzie na dzieła misyjne. W ten sposób włączamy się w dzieło budowy Kościoła - wyjaśniał.

W czasie spotkania przedstawiono również misyjne materiały formacyjne na rozpoczęty rok szkolny "Ukochany jest posłany". Mówiono także o inicjatywie kolędników misyjnych i wspomnianym już Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.