"Otwarte drzwi" dla bierzmowanych

aolipra

dodane 13.10.2019 12:26

Prawie 70 młodych wzięło udział w rekolekcjach przed sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej zorganizowanych przez parafię św. Antoniego w Pieszycach.

Michał z Przyjaciół Oblubieńca pomagał młodzieży przygotować się do adoracji. Michał z Przyjaciół Oblubieńca pomagał młodzieży przygotować się do adoracji.
Agnieszka Olipra /Foto Gość

Kandydaci do bierzmowania - uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej oraz pierwszych klas szkoły średniej, a także kilkoro pełnoletnich – spędzili weekend w gościnnych progach domu zakonnego sióstr salezjanek w Pieszycach. Czas wypełniły świadectwa, konferencje, wspólna modlitwa podczas Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.

- Po raz pierwszy zorganizowaliśmy kurs ewangelizacyjny  „Otwarte drzwi”. Jest on przeznaczony dla młodzieży, a prowadzący stosują formy dostosowane do młodego odbiorcy - mówił ks. Rafał Szuba, organizator wydarzenia.

Kurs poprowadziła grupa osób ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca z Mieroszowa. Grupie towarzyszył też ks. Sebastian Oliszewski z parafii pw. Michała Archanioła. Piątek 11 października rozpoczęli od głoszenia prawdy o bezwarunkowej miłości Boga, która akceptuje każdego człowieka. W sobotę poruszona została kwestia grzechu, która zamyka człowiek na tę miłość. Przypomniano młodzieży, że tylko Jezus swoją łaską może uratować ze śmierci grzechu. Kolejnymi tematami były: proces wiary i nawrócenia oraz poznanie Ducha Świętego.

- Bóg to Osoba, której nie powinniśmy się bać. Często młodzi ludzie widzą Boga jako kogoś, kto tylko nakazuje i zsyła kary. A Bóg jest naszym Ojcem, który kocha nas takich, jakimi jesteśmy. Pomimo naszych grzechów i niedoskonałości - Bóg kocha nas tak czy inaczej - przekonywał Mateusz Bednarz, jeden z prowadzących.

W organizację rekolekcji włączyło się też kilka osób z Ruchu Młodzieży Antoniego.

- Poświęciliśmy weekend, aby zająć się recepcją i pomóc w sprawach organizacyjnych. Poprosiliśmy o oddanie telefonów komórkowych, aby uczestnicy mogli skupić się na przekazywanych im treściach. Sami też korzystamy z tego czasu, możemy posłuchać świadectw i konferencji - stwierdziła Antonina, która związana jest także z salezjanami, którym pomaga w oratorium.

Młodzi uczestniczący od 11 do 13 października w rekolekcjach do sakramentu bierzmowania przystąpią wiosną 2020 roku.