Bp Dec: Dbajmy o piękno naszych świątyń

ako

|

KAI

publikacja 29.10.2019 08:09

Wizytując parafię w Radochowie, ordynariusz zwrócił uwagę, że Kościół to nie tylko budowle, ale i duchowa wspólnota.

Biskupa przywitał ks. Wojciech Zmysłowski, proboszcz parafii. Biskupa przywitał ks. Wojciech Zmysłowski, proboszcz parafii.
GU

“Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście” - Każdy z nas jest świątynią, jest to wielkie wyróżnienie. Czasem jesteśmy świątynią, w której Pan Bóg nie czuje się dobrze, bo dany człowiek się nie modli, nie oddaje Bogu chwały, nie żyje według Bożych przykazań, lekceważy to, co Bóg powiedział. Od chrztu świętego jesteśmy świątynią Ducha Świętego. Tak jak dbamy o piękno naszych świątyń materialnych, tak dbajmy o piękno naszych świątyń, którymi jesteśmy - mówił bp Ignacy Dec.Ordynariusz diecezji świdnickiej 27 października przewodniczył Mszy św. w parafii pw. św. Mikołaja w Radochowie w dekanacie Lądek-Zdrój.

W homilii biskup mówił o kilku odmianach świątyń. - Są świątynie materialne tak jak ten kościół. Świątynia materialna jest nam potrzebna, by się spotkać, to jest nasz wspólny dom. Przychodzimy tutaj, żeby Bogu składać uwielbienie.

Podczas homilii biskup wskazał również na ateistyczne programy niszczące Kościół. - W nowożytności były trzy rewolucje, które podjęły frontalny atak z żywą świątynią, czyli z Kościołem. Rewolucja francuska - 1789 rok, z programem ateistycznym zniszczenia Kościoła. Potem po przeszło stu latach rewolucja bolszewicka na Wschodzie, też z programem ateistycznym niszczono świątynie. I w 1968 roku przyszła rewolucja kulturowa. Skutkiem tej rewolucji jest ideologia gender, którą dzisiaj chcą wprowadzić do szkół. Ludzie, którzy mówią, że płeć to sprawa nie natury, ale kultury.

Biskup podkreślił, że życie jest Bożym darem. - Pan Bóg nas powołuje do życia jako mężczyzn i jako kobiety. To jest dar Boży i trzeba go przyjąć. Zamiana tego porządku to uzurpowanie sobie władzy należącej do Pana Boga, to jest bluźnierstwo, które dzisiaj na ziemi próbuje się promować. Wspólnota Kościoła jest niezniszczalna, ale ciągle poddawana prześladowaniu.

Po Mszy św. biskup poświęcił tablice przygotowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jubileuszu 15-lecia istnienia diecezji świdnickiej.