Zmarł ks. Wojciech Jasiński, proboszcz ze Starczowa. Znamy datę pogrzebu

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

dodane 05.01.2020 18:20

W sobotę odszedł do wieczności ks. Wojciech Jasiński, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Starczowie.

Ks. Wojciech Jasiński (1956-2020). Ks. Wojciech Jasiński (1956-2020).
BD

Zmarły ks. Wojciech Jasiński urodził się 5 kwietnia 1956 roku w Brzegu. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1981 roku w archikatedrze wrocławskiej.

Pracował jako wikariusz w Oleśnicy (1981-1984), Świebodzicach (1984-1988) i Wrocławiu Leśnicy (1988-1992). Jako proboszcz posługiwał natomiast w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stobrawie (1992-1998) i w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Starczowie (1998-2020).Od latach 2008-2016 był również wicedziekanem dekanatu Kamieniec Ząbkowicki.

Od kilku lat zmagał się z chorobą, z którą przegrał walkę 4 stycznia 2020 r. "Ksiądz proboszcz gorliwie włączał się w życie całej naszej gminnej wspólnoty. Emanował pogodą ducha i serdecznością. Był kanonikiem honorowym wałbrzyskiej kapituły kolegiackiej. Niezwykle mocno angażował się w promocję postaci św. Jana Pawła II – patrona Szkoły Podstawowej nr 2, która działa na terenie parafii. Będzie nam brakować kapłańskiej otwartości, duszpasterskiego zatroskania śp. ks. Wojciecha" - pisze na portalu społecznościowym Marcin Czerniec, wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki.

"Wojciech Jasiński włożył istotny wkład w budowanie historii i tradycji naszej szkoły. Był bardzo zaangażowany w nadanie szkole imienia Papieża Jana Pawła II i sztandaru, powstanie i wzbogacanie Izby Patrona, budowę i odsłonięcie pomnika Papieża Jana Pawła II, przygotowanie spotkania przedstawicieli społeczności szkolnej z Papieżem Janem Pawłem II w Krakowie oraz pielgrzymek do Wadowic i miejsc świętych, organizację pełnych wrażeń i wzruszeń spotkań społeczności szkolnej z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem, biskupem Ignacym Decem, biskupem Adamem Bałabuchem oraz z wieloma misjonarzami. Włączył szkołę do ogólnopolskiej oraz diecezjalnej Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Pozyskał dla społeczności szkolnej osobiste Błogosławieństwo od Ojca Świętego. Zawsze uczestniczył w spotkaniach i wspólnych modlitwach społeczności szkolnej, parafialnej i gminnej w kościele oraz przy pomniku Papieża Jana Pawła II z okazji kolejnych rocznic pontyfikatu, urodzin, śmierci, beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II" - piszą w oficjalnym piśmie do redakcji: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, przedszkolaki i rodzice Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Eksportę ciała proboszcza zaplanowano na 9 stycznia (czwartek) na godz. 19.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Starczowie, a poprowadzi je bp Adam Bałabuch. Ostatniemu pożegnaniu zmarłego kapłana przewodniczyć będzie natomiast bp Ignacy Dec 10 stycznia (piątek) o godz. 11.00.