Bielawa. Oazowicze razem na modlitwie

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

dodane 07.03.2020 10:36

Grupy z parafii w Bielawie, Kamieńcu Ząbkowickim i Witoszowie spotkały się na celebracji kończącej kolejny krok do stania się nowym człowiekiem.

Ks. Łukasz Basisty w czasie celebracji w bielawskim kościele. Ks. Łukasz Basisty w czasie celebracji w bielawskim kościele.
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Tym razem gospodarzem była parafia pw. Wniebowzięcia NMP, a tematyka spotkania dotyczyła właśnie modlitwy.

– Modlitwa w chrześcijaństwie jest czymś podstawowym. Każdy z nas uczy się jej od dziecka, a mimo to jesteśmy na tak różnych jej etapach. Jedni szukają czasu na modlitwę, inni walczą o jej jakość, o głębię. Jednym spotkanie z Bogiem przynosi radość i otuchę, na innych jest wciąż trudnym doświadczeniem walki z rozproszeniami czy samym sobą – wprowadzał w konferencję ks. Łukasz Basisty.

Mówił też o tym, czym właściwie jest modlitwa. – To spotkanie z Bogiem. On pierwszy mnie i ciebie zaprasza do rozmowy, gdzie uważnie nas słucha, mówi do nas i pokazuje, jak mamy żyć. Ale przede wszystkim buduje z nami relację. Wiemy, że nie można jej budować bez spotkania, bez wzajemnego poznawania siebie. Dlatego tak ważny w budowaniu relacji z Bogiem jest poświęcony Mu czas, spotkanie, uwaga – wymieniał w czasie celebracji 6 marca wikariusz bielawskiej parafii.

Młodzież natomiast przygotowała czytania z Pisma Świętego i komentarze do nich. Śpiewem natomiast zajęła się Anna Lutz.

W czasie nabożeństwa oazowicze mieli również okazję do spotkania z eucharystycznym Jezusem sam na sam, a po jego zakończeniu wszyscy udali się do sali parafialnej na agapę.