Kościół Pokoju "drukuje" wiernych. Włoski pomysł także u protestantów

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 21.03.2020 14:31

W ten sposób w najbliższą niedzielę 22 marca zaprasza na nabożeństwo, które będzie można obejrzeć na żywo, online.

Zdjęcia wiernych mają przełamać poczucie pustki. Zdjęcia wiernych mają przełamać poczucie pustki.
Kościół Pokoju

Na stronie należącej do parafii ewangelicko-augsburskiej zobaczyć można grafikę, na której ławki największej drewnianej barokowej świątynia w Europie wypełniają zdjęcia ludzi.

- Czas epidemii zmusza nas do wielu zmian, także do zawieszenia wszelkich zgromadzeń, ale to nie oznacza, że nie możemy nadal być razem. Ponieważ nie możemy spotkać się teraz w Kościele Pokoju, chcemy, aby Kościół przeniósł się do waszych domów, poprzez internet - mówi bp Waldemar Pytel.

Zaprasza następnie do oglądania nabożeństwa na stronie Kościoła Pokoju w niedzielę o godz. 10.

W ubiegłym tygodniu internet obiegły zdjęcia z jednej z włoskich parafii rzymskokatolickich, gdzie proboszcz poprosił swoich wiernych o nadsyłanie zdjęć, a następnie wydrukował je i umieścił w ławkach w kościele.

- Nic nie zastąpi żywej rozmowy i bezpośredniej obecności, ale odpowiedzialność każe nam postępować w ten sposób. Żeby jednak nie mieć poczucia, że kościół jest zupełnie pusty, w ławkach rozłożymy zdjęcia parafian. Wciąż mam w pamięci minioną niedzielę, kiedy byłem sam przed ołtarzem. To dobrze, że parafianie posłuchali mojego apelu i zostali w domach, jednak wrażenie pustki było dotkliwe - dodaje ks. Pytel.

Jednocześnie zachęca, aby zgodnie z wytycznymi sanepidu osoby starsze bądź mające oznaki przeziębienia dla własnego i innych bezpieczeństwa pozostały w domu.