Czwarty dzień rekolekcji - ks. Krzysztof Iwaniszyn

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 30.03.2020 16:09

Księża zaangażowani w Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę rozpoczęli wideo-rekolekcje wielkopostne dla wszystkich pątników i sympatyków sierpniowej wędrówki do Częstochowy.

ks. Krzysztof Iwaniszyn w czasie pielgrzymki z bp Ignacym i ks. Brudnowskim ks. Krzysztof Iwaniszyn w czasie pielgrzymki z bp Ignacym i ks. Brudnowskim
xp

Kolejnego dnia głos zabrał ks. Krzysztof Iwaniszyn, główny przewodnik Świdnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

ks. Krzysztof Iwaniszyn - konferencja
Gość Świdnicki

Przypominamy, że jako pierwszy słowo Boże wygłosił ks. Damian Fleszer, od lat związany z grupą ząbkowicką. Ubrany w komżę i stułę zza szalika pielgrzymkowego zachęcał do obejrzenia kolejnych publikacji facebookowego profilu świdnickiej pielgrzymki.

- Trwamy w końcówce Wielkiego Postu, szczególnego czasu przemiany i łaski, kiedy staramy się nasze serca jeszcze bardziej zwrócić ku Panu Bogu, kiedy pytamy: "Panie Boże, jaka jest Twoja wola?". Stąd też te rekolekcje, szczególny czas zatrzymania się, wsłuchiwania się w słowo Boże - rozpoczął jeszcze przed modlitwą do Ducha Świętego ks. Fleszer.

Potem przypomniał swoje doświadczenia z pielgrzymki, na której - jak mówi - uwielbia się Boga "w tańcu i na różańcu". Jego zdaniem, każda pielgrzymka jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka.

Sami posłuchajcie: 

W drugim odcinku słowo Boże wygłosił ks. Bartłomiej Łuczak, który pomaga ks. Krzysztofowi Iwaniszynowi w organizacji całej świdnickiej pielgrzymki. Oto co powiedział:

ks. Bartłomiej Łuczak wygłasza naukę rekolekcyjną
Gość Świdnicki

Trzeciego dnia naukę do sympatyków i uczestników Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę wygłosił ks. Jerzy Kozłowski. W jej czasie siedzi, bo wciąż odczuwa konsekwencje zeszłorocznego rażenia piorunem.

ks. Jerzy Kozłowski głosi naukę rekolekcyjną na Wielki Post
Gość Świdnicki

 

ks. Bartłomiej Łuczak wygłasza naukę rekolekcyjną
Gość Świdnicki