Ząbkowiccy pallotyni pomagają lepiej zrozumieć Wielki Tydzień

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 07.04.2020 09:05

W krótkich filmikach opisują to, co najważniejsze od Niedzieli Męki Pańskiej do świąt Wielkiejnocy.

Grafika tytułowa z wtorkowego odcinka "Betlejem Bożego Miłosierdzia". Grafika tytułowa z wtorkowego odcinka "Betlejem Bożego Miłosierdzia".
pallotyni

Na portalu YouTube jeden z księży Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego pracujący w Ząbkowicach Śląskich założył kanał, na którym wyjaśnia kolejne dni od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Odwołuje się w nich do scen opisanych w Biblii, jak i bieżącej sytuacji związanej z epidemią.

- Wczoraj widzieliśmy Marię, która namaściła stopy Jezusa drogim olejkiem, a potem wytarła je swoimi włosami. Dzisiaj patrzymy, jak umiłowany uczeń Jezusa spoczywa na Jego piersi. Dwa niezwykle zmysłowe obrazy, które ukazują, jak blisko może być człowiek Jezusa. I trzeba to powiedzieć głośno - to nie zdrada, ale bliskość w relacji z Jezusem jest tematem dzisiejszej Ewangelii. (…) W tych dniach jesteśmy nieustannie świadkami szaleńczych gestów miłości względem Jezusa. Od tych najbardziej dramatycznych jak gesty włoskich kapłanów rezygnujących z respiratorów, by pozwolić żyć innym, młodszym, czy lekarzy zostawiających na długie tygodnie swoje rodziny, by w niezwykle tresujących i niebezpiecznych warunkach zamieszkać w szpitalu, by ratować innych - wymienia ks. Mariusz Marszałek SAC w Wielki Wtorek.

Słowom komentarza młodego pallotyna towarzyszy muzyka zagrana przez Martę Łysyganicz.

Dla zainteresowanych umieszczamy link do kanału „Betlejem Bożego Miłosierdzia (YouTube), które jest nowym pomysłem. - Zapraszam do subskrypcji kanału Betlejem Bożego Miłosierdzia. Powoli rodzi się myśl, by stał się on trwałym sposobem udostępniania materiałów z dziedziny duchowości, a szczególnie na temat Bożego Miłosierdzia. Czekam na Wasze opinie oraz sugestie - wyjaśnia ks. Mariusz.

Dodajmy, że to niejedyna inicjatywa ząbkowickich pallotynów w internecie. Prowadzą transmisję z nabożeństw i codziennie umieszczają „Słowo z Domu” (YouTube), w którym pochylają się nad słowem Bożym z danego dnia. Polecamy i zapraszamy do słuchania.