Prezentki nagrały bajkę dla dzieci

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 20.04.2020 10:11

Zgromadzenie Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny przygotowało nagranie z podziałem na role bajki "Księżniczka na ziarnku grochu".

Zrzut ekranu z filmu nagranego przez siostry prezentki. Zrzut ekranu z filmu nagranego przez siostry prezentki.
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

O pomyśle informuje s. Aurelia w opisie: „Siostry Prezentki dzieciom” to projekt stworzony z myślą o wszystkich dzieciach - tych małych i dużych - z którymi spotykamy się na co dzień w szkołach, przedszkolach, internatach, na katechezie, w DPS-ie, w domu dziecka, w parafiach i przy wielu, wielu innych okazjach”.

Jego kulisy zdradza natomiast inna z prezentek. - Siostra Wanda pewnego dnia poddała nam taką myśl, żebyśmy zrobiły coś razem jako siostry, a przy okazji, żebyśmy mogły się spotkać. I choć w normalnej sytuacji taki pomysł byłby trudny do realizacji, zdecydowałyśmy się wykorzystać możliwości technologiczne i wspólnie coś zrobić. Choć spotkanie odbyło się online, to wszystkim siostrom sprawiło wiele radości - mówi s. Estera pochodząca z diecezji świdnickiej.

W nagraniu wzięły udział siostry z różnych części Polski: z Błażowej (s. Sebastiana), Bukowna (s. Jana), Krakowa (s. Katarzyna, s. Aurelia, s. Wanda, s. Kinga, s. Estera), Rzeszowa (s. Olena, s. Hiacynta, s. Regina, s. Judyta) i Świdnicy (s. Monika).

- Cała akcja to wyraz naszej tęsknoty za dziećmi i młodzieżą, z którą na co dzień się widywałyśmy, prowadziłyśmy lekcje i zajęcia pozalekcyjne. Pamiętamy o nich w modlitwie, przesyłamy materiały do nauki, kontaktujemy się przez media społecznościowe, prowadząc lekcje online, ale to nikomu nie zastąpi relacji na żywo. Chcemy im powiedzieć za św. Janem Pawłem II: "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko”. Patrzymy z nadzieją, że niebawem znowu się spotkamy na szkolnych korytarzach, w przedszkolnych salach i internackich pokojach - podkreśla prezentka.

Dodaje, że choć nagranie nie jest profesjonalne, to przekaz tej krótkiej bajki jest prezentem od Zgromadzenia Panien Ofiarowania NMP.

Poniżej film:

Siostry prezentki dzieciom - "Księżniczka na ziarnku grochu".
Szkoła Kraków