Rusza Apostolstwo Trzeźwości Diecezji Świdnickiej

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 19.09.2020 10:40

W najbliższą niedzielę z inicjatywy ks. Rafała Chudego w Boguszowie-Gorcach rozpocznie działalność dzieło zachęcające do wstrzemięźliwości.

Idea Apostolatu Trzeźwości jest ściśle związana z głównym kierunkiem działalności Kościoła Chrystusowego. Idea Apostolatu Trzeźwości jest ściśle związana z głównym kierunkiem działalności Kościoła Chrystusowego.
Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Mszy św. 20 września o 12.15 w parafii Trójcy Świętej będzie przewodniczył ks. Bronisław Piśnicki, duszpasterz trzeźwości diecezji. Księża odpowiedzialni za tę gałąź posługi pasterskiej już wcześniej nawiązali współpracę, organizując wspólnie pielgrzymkę do Krzeszowa (Z Legnicą ramię w ramię u MB Łaskawej). Teraz wspierają się w trosce o trzeźwość na Dolnym Śląsku.

- Chcemy dać szansę osobom z naszej diecezji, które należą już do apostolatu, na posiadanie miejscowych struktur. Liczymy też na nowych członków. Zaprosiliśmy na wszystkie Msze św. kilka osób świeckich należących do apostolatu, by opowiedziały, do czego i jakiego stanu doprowadził ich nałóg, który rządził ich życiem. Dziś są ludźmi, którzy uwolnili się z jego szponów i podzielą się świadectwem własnego życia. Po Mszach św. będzie też możliwość indywidualnej rozmowy oraz uzyskania potrzebnych informacji na tematy związane z nałogami - wyjaśnia ks. Rafał Chudy, duszpasterz trzeźwości diecezji świdnickiej.

Dodaje, że idea Apostolatu Trzeźwości jest ściśle związana z głównym kierunkiem działalności Kościoła Chrystusowego, którym jest głoszenie orędzia Zbawiciela zawartego w Ewangelii oraz praca duszpasterzy na różnych polach działania, aby doprowadzić ludzi do chwały nieba.