Wałbrzyski ksiądz przeprasza za wulgaryzmy

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 12.03.2021 12:47

Po nagranym i upublicznionym incydencie na terenie jednej z wałbrzyskich parafii Świdnicka Kuria Biskupia wydała oświadczenie.

Świdnicka Kuria Biskupia upomniała wulgarnego kapłana. Świdnicka Kuria Biskupia upomniała wulgarnego kapłana.
foto: pixabay

Informuje w nim, że zachowanie duchownego było naganne:

„W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej, z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego” – pisze o oświadczeniu ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik kurii.

Dodaje, że duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni.

Na zamieszczonym w internecie nagraniu kłótni pomiędzy księdzem a kierowcą, który wjechał na parafialny parking, dochodzi do ostrej wymiany zdań pomiędzy mężczyznami. Wulgaryzmy padają wielokrotnie z ust obu panów. Film bardzo szybko rozprzestrzenił się w sieci, budząc skrajne reakcje.