Kłodzko. Seminarium Odnowy Wiary dla dzieci i rodziców

Kamil Gąszowski Kamil Gąszowski

publikacja 09.04.2021 14:37

Przygotowanie do I Komunii Świętej to idealna okazja, aby na nowo odkryć wartość swojej wiary. W parafii Wniebowzięcia NMP mają na to sposób!

Spotkania urozmaicone są śpiewem i tańcem. Spotkania urozmaicone są śpiewem i tańcem.
Kamil Gąszowski /Foto Gość

„Rycerze Króla” – tak nazywa się część programu seminarium, która jest skierowana dla dzieci i ma formę dynamicznych spotkań. – Dzieci wyruszają w drogę w poszukiwaniu Króla. Po drodze napotykają różne przeszkody. Mają swój rycerski kodeks, wiedzą, jakimi zasadami mają kierować się na co dzień. Odnajdują fragmenty mapy, którą wklejają do zeszytu. Ta mapa prowadzi ich na ucztę u Króla – mówi Dorota Adamczyk z kłodzkiej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, która dla swoich potrzeb zaadoptowała gotowy program, dodając do niego tematy związane ze słowem Bożym, spowiedzią i Eucharystią.

Organizatorzy nie ukrywają, że spotkania przygotowujące do sakramentów, w których często ludzie uczestniczą z poczucia obowiązku, są idealną okazją głoszenia im Dobrej Nowiny. Sprawy organizacyjne sprowadzili więc do minimum, a spotkania ukierunkowane są na to, aby dać szansę dorosłym na odnowienie swojej wiary.

– Po kilkunastu latach pracy z młodzieżą i dorosłymi powierzono mi obowiązek przygotowania dzieci do Komunii św. Zawsze wiedziałam, że przygotowanie do sakramentów nie powinno dotyczyć tylko dzieci, ale również ich rodziców. Jeśli nie będzie wierzących rodziców, to nie będzie też wierzących dzieci. Z drugiej strony rozumiem, że przez różne sytuacje życiowe dorośli mogli nie mieć doświadczenia żywego Boga. Stworzyliśmy więc taką przestrzeń, w której jest formacja dzieci i rodziców – opowiada s. Wirginia Mielcarek.


Więcej w nr 14. „Gościa Świdnickiego” na 11 kwietnia.