Napisali list do parafian. Proszą w nim o modlitwę za powołanych

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 25.04.2021 14:59

W wałbrzyskiej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP młodzież wraz ze swoim opiekunem przygotowała krótki tekst skierowany do mieszkańców, w którym zachęcają do modlitwy o nowych, świętych pasterzy.

Ks. Bartosz wręczający list jednemu z mieszkańców parafii. Ks. Bartosz wręczający list jednemu z mieszkańców parafii.
Archiwum prywatne

Wiemy, że obecny czas niezbyt sprzyja każdemu z nas, ale chcielibyśmy Wam przedstawić coś dobrego! W najbliższą niedzielę obchodzimy w kościele Dzień Dobrego Pasterza. Ten wzór dał nam sam Jezus Chrystus i okazuje nam, że bardzo Jemu na nas zależy. Jesteśmy dla niego bardzo ważni! On Ciebie zna! Jest świadomy tego, że nie jesteśmy idealni, dlatego idąc za głosem Jezusa, chcieliśmy zachęcić Cię do modlitwy za księży. To oni są pośrednikami Pana Boga na ziemi, to oni prowadzą nas do Niego. Aby mieli moc do dobrego działania oraz stawiania czoła złu, potrzebują naszej pomocy" - pisze młodzież z wałbrzyskiej parafii, dodając modlitwę do Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

- Inicjatywa powstała na jednym ze spotkań duszpasterstwa młodzieży, które odbywają się co piątek. Zwykle poznając siebie wzajemnie, swoje wady i zalety, potrzeby i to, nad czym musimy pracować, rozważamy niedzielne fragmenty Ewangelii. Ostatnio mówiliśmy o tym, że Jezus jest w każdym z nas i to od każdego z nas zależy, w jaki sposób pokażemy Go światu. Jedną z form jest odpowiedź na powołanie, które Bóg kieruje do każdego i każdej z nas. I może ono prowadzić do małżeństwa, rodzicielstwa, zgromadzenia zakonnego, ale i kapłaństwa. Jak wiadomo, ostatnie z wymienianych form przeżywają w ostatnich latach kryzys i wiąże się to przede wszystkim z lękiem podjęcia wskazanej przez Boga drogi. Dlatego potrzeba wiele modlitwy, by powołani odpowiedzieli "tak" Bożemu wezwaniu - wyjaśnia ks. Bartosz Kocur, pomysłodawca inicjatywy i wikariusz w wałbrzyskiej parafii.

To on zachęcił młodych do przygotowania "poczty powołaniowej’", która miała dotrzeć do osób z parafii i zachęcić ich do modlitwy o powołania i za powołanych. Młodzież chętnie odpowiedziała na wezwanie księdza, przygotowując 500 sztuk listu i dostarczając je do okolicznych rodzin. Sam tekst i logo akcji również przygotowali nastolatkowie.