Niepokalanki z konferencją o szczepieniach

oprac. xp

publikacja 27.04.2021 14:30

Wygłosi ją za pośrednictwem platformy Microsoft Teams prof. Leszek Szenborn, specjalista Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Grafika promująca wykład przygotowana przez liceum sióstr niepokalanek. Grafika promująca wykład przygotowana przez liceum sióstr niepokalanek.
archiwum prywatne

Kierownik katedry i kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych będzie gościem specjalnym internetowego wykładu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu. Szkoła na wykład zaprasza w szczególności ósmoklasistów. Wirtualne spotkanie zaplanowano 27 kwietnia o godzinie 15.00. Odbędzie się ono na platformie Teams (TUTAJ).

Gość specjalny wałbrzyskiego liceum to jeden z najbardziej uznanych w regionie specjalistów w temacie chorób zakaźnych. Profesor Szenborn jest na co dzień związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, a jego wykład będzie dotyczył obecnej sytuacji związanej z pandemią, a przede wszystkim szansy, jaką są rozpoczęte szczepienia.

 - Nasi uczniowie bardzo często uczestniczą w tego typu wykładach, które są uzupełnieniem procesu kształcenia, dlatego przy tej okazji chcemy pokazać być może przyszłym uczniom, jak to wygląda. Na wykład zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców. Tym razem, w związku z powagą sprawy i sytuacji wykład polecamy uwadze także pozostałych mieszkańców Wałbrzycha i  Dolnego Śląska – zachęca siostra Dorota, dyrektor Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu.

Prof. dr hab. n.med. Leszek Szenborn - Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, specjalista pediatria i chorób zakaźnych, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (2009-2011), członek zarządów Polskiego Towarzystwa Pediatrii i Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Profesor jest ekspertem w dziedzinie szczepień – dzieci i dorosłych. Jest członkiem Rady Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym oraz  Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG). Był członkiem Pediatrycznego zespołu ekspertów ds. Programu Szczepień przy Ministrze Zdrowia (2005-17). Główne kierunki badawcze prof. Szenborna to  diagnostyka, leczenie i profilaktyka chorób infekcyjnych u dzieci. Prof. prowadził badania kliniczne, które przyczyniły się do: zarejestrowania nowych szczepionek chroniącymi dzieci przed zakażeniami wywołanymi przez pneumokoki, meningokoki i rotawirusy.