Życzenia dla maturzystów od biskupa

oprac. xp

publikacja 30.04.2021 13:45

Jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych egzaminów dojrzałości bp Marek Mendyk skierował listo do tegorocznych absolwentów szkół średnich. Publikujemy jego treść.

Egzamin maturalny w terminie głównym zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym zostanie przeprowadzony w okresie od 4 do 20 maja 2021 r. Egzamin maturalny w terminie głównym zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym zostanie przeprowadzony w okresie od 4 do 20 maja 2021 r.
Roman Koszowski /Foto Gość

Drodzy maturzyści

Matura to jedno z pierwszych tak istotnych i poważnych wydarzeń w Waszym życiu. Ten tak zwany „egzamin dojrzałości”, jest symbolicznym wkroczeniem w dorosłość. To zdecydowanie przełomowy moment w Waszym życiu, który pociąga za sobą pierwsze poważne wybory. Należą się Wam serdeczne gratulacje, ponieważ niezależnie od wyniku matury trud włożony w edukację na pewno się opłaci. Jestem pewny, że wiedza, którą zdobywaliście podczas tych wszystkich lat edukacji w szkole, pozwoli Wam spokojnie przebrnąć przez egzaminy maturalne.

Dla wielu z Was to także czas rozeznawania swojego życiowego powołania. Pamiętajcie, nie kto inny, ale Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Pójście za Nim, poznanie Go, zasłuchanie w Jego głos, pozwoli Wam odkryć nie tylko świat, który nas otacza, ale także siebie samych, swoje życiowe powołanie. 

Na dni maturalnego wysiłku życzę wszystkim abiturientom światła Ducha Świętego, pokoju serca i owocnego wysiłku. Wiele osób modli się w Waszej intencji. Nie jesteście więc sami.

Wszystkim podejmującym trud egzaminów maturalnych z serca błogosławię i zapewniam o mojej modlitwie.

Zachęcam wszystkich duszpasterzy diecezji świdnickiej do serdecznej modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów. 

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki