Nagrodzono laureatów diecezjalnego konkursu fotograficznego

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 18.06.2021 13:05

"Kościelne mury w świetle natury" - pod takim hasłem odbył się w ramach Dni Papieskich w Świdnicy konkurs fotograficzny.

Wręczenie nagrody p. Mariuszowi Barcickiemu. Wręczenie nagrody p. Mariuszowi Barcickiemu.
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Jego celem było zebranie zdjęć przedstawiających budowle sakralne w atrakcyjnej scenerii. Spośród nadesłanych prac komisja wybrała najciekawsze i postanowiła nagrodzić Mariusza Barcickiego za kilka migawek przedstawiających świdnicką katedrę.

– Fotografią interesuję się od 25 lat i zawsze najważniejszą dla mnie sprawą było dokumentowanie remontu katedry. Te kilka tysięcy zdjęć pozwoliło mi uczyć się fotografii. A to, że od dziecka jestem zauroczony Świdnicą i interesuję się jej historią sprawiło, że również inne miejsca zacząłem uwieczniać. Moje serce jednak najmocniej bije dla świdnickiej katedry, dlatego to ona znalazła się na zgłoszonych do konkursu pracach – wyjaśnia przewodnik po biskupim mieście.

Nagrodę 18 czerwca w auli kurialnej wręczył mu bp Marek Mendyk. Ponadto jury przyznało 4 równorzędne wyróżnienia dla ks. Piotra Krzywani, Marcina Kaczmara, Mariusza Burszty i Artura Rutowskiego.