Aż siedmiu laureatów z diecezji świdnickiej

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 22.06.2021 12:58

Wśród finalistów XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej znaleźli się uczniowie z Dzierżoniowa, Świdnicy, Wałbrzycha i Ząbkowic Śl.

Wręczenie nagrody Dominice Pasterz z Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Wręczenie nagrody Dominice Pasterz z Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu.
ks. Mirosław Benedyk

Uczestnicy konkursu organizowanego przez Civitas Christiana mieli w tym roku za zadanie zapoznać się z Księgą Ezechiela i Ewangelią według św. Jana wraz z wprowadzeniem, przypisami i komentarzami. Zwycięzcy zmagań odebrali nagrody pod koniec maja w Niepokalanowie. Pozostałym uczestnikom złożono natomiast gratulacje w lokalnych siedzibach stowarzyszenia. 

We Wrocławiu spotkanie zorganizowano 21 czerwca. Uczestniczył w nim bp Jacek Kiciński. - Gdybyśmy jako ludzie wierzący w połowie tak się przejmowali słowem Bożym, jak się przejmujemy tym ludzkim, to inaczej świat by wyglądał. Często rozważamy słowa ludzkie, które są dla nas trudne czy bolesne. A przecież słowo Boże daje odpowiedź na te wszystkie egzystencjalne pytania naszego życia. Na słowo Boga wszystko się stało i jak zaznacza autor Księgi Rodzaju - było dobre. Dlatego również w nas słowo Boże wywołuje pewien niepokój, pragnienie czynienia dobra. Problem jednak polega na tym, że my często chcemy mieć „święty spokój”, dlatego wiele osób nie sięga po Pismo św., nie chce słuchać tego, co mówi Bóg - zauważył biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele z diecezji świdnickiej: Dominik Rudnicki i Alicja Stachurska (I LO w Dzierżoniów), Aleksandra Kaczmarek (I LO Świdnica), Dominika Treska (ZSE Świdnica), Julia Majcherczyk (II LO Wałbrzych), Dominika Pasterz (LO Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu) i Kacper Bieńka (LO Ząbkowice Śl.).