Przyjmą diakonat. Proszą o modlitwę

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 23.06.2021 16:26

W uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela dla Kościoła świdnickiego "narodzi" się pięciu duchownych. Kim są i skąd pochodzą?

Grupowe zdjęcie jeszcze przed święceniami diakonatu. Grupowe zdjęcie jeszcze przed święceniami diakonatu.
ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Ksiądz Piotr Gołuch, ojciec duchowny świdnickiego seminarium, poprowadził w domu ojców sercanów białych w Polanicy-Zdroju Sokołówce ćwiczenia duchowe dla absolwentów piątego roku. Rekolekcje były bezpośrednim przygotowaniem do wstąpienia w stan duchowny.

Święceń 24 czerwca w świdnickiej katedrze o godz. 9. udzieli im bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej. Dzień wcześniej w kaplicy seminaryjnej dotychczasowi akolici złożą po raz pierwszy przyrzeczenie celibatu, jak również wyznanie wiary i inne stosowne zobowiązania. Proszą o modlitwę, by wiernie służyli Bogu i ludziom. Kim są i skąd pochodzą?

Przyjmą święcenia diakonatu. Proszą o modlitwę

Marcin Kirkiewicz pochodzi z parafii pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Do seminarium przyszedł od razu po egzaminie maturalnym. Służbę ma we krwi, bo od Pierwszej Komunii Świętej był w swojej parafii ministrantem.

Przyjmą święcenia diakonatu. Proszą o modlitwę

Paweł Kruk do seminarium przyszedł z parafii Wniebowzięcia NMP w Idzikowie. Też był wcześniej ministrantem, ale należał też do wspólnoty przyjaciół przy Zgromadzeniu Misjonarek Krwi Chrystusa i chodził od 2011 r. co roku z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę.

Przyjmą święcenia diakonatu. Proszą o modlitwę

Paweł Nowotyński pochodzi z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Zdroju Czermnej. Zaraz po liceum wstąpił do seminarium, wcześniej już od Pierwszej Komunii Świętej był ministrantem i od początku szedł z Pieszą Pielgrzymką Świdnicką na Jasną Górę.

Przyjmą święcenia diakonatu. Proszą o modlitwę

Mateusz Petrus mieszkał w Bystrzycy Kłodzkiej, w parafii pw. św. Michała Archanioła. Przyszedł do WSD po maturze i latach posługi jako ministrant. Pomagał też przy kaplicy w bystrzyckim DPSie, gdzie z księdzem odwiedzał chorych.

Przyjmą święcenia diakonatu. Proszą o modlitwę

Krystian Stasiak jest z parafii Zesłania Ducha Świętego w Boguszowie-Gorcach. Od lat był związany z parafią, gdzie służyłem jako ministrant, a później zakrystianin i organista.