Orszakowe relacje w jednym miejscu

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

publikacja 07.01.2022 14:16

W kilkunastu miejscowościach diecezji świdnickiej odbyły się orszaki i miniorszaki. Relacje z nich publikowaliśmy na bieżąco. Czas je zebrać w jedną całość.

Już po raz szósty w parafii św. Jakuba Apostoła w Krosnowicach przygotowano pochód z królami. Już po raz szósty w parafii św. Jakuba Apostoła w Krosnowicach przygotowano pochód z królami.
Konrad Gierczak

Choć nie wszędzie udało się nam być, dzięki życzliwości wielu dobrych ludzi, zebraliśmy kilkanaście galerii opowiadających o orszakach w diecezji świdnickiej. Są wśród nich duże miasta jak Świdnica, Wałbrzych czy Ząbkowice, ale i mniejsze wioski jak Mieroszów czy Jaroszów. Każdy z orszaków był wyjątkowy i zasługuje na zauważenie. A oto alfabetyczna lista galerii, które udało się nam dla was przygotować:

Chcielibyśmy też zauważyć te miejscowości, które w tym roku zamiast pochodu zaprosiły na kolędowanie lub przeprowadziły go w ograniczonej formie, a wśród nich: Bielawę, Bolków, gminę wiejską Kłodzko, Lądek-Zdrój czy Słupice. Gratulujemy odwagi i zaangażowania.