Małżonkowie o świadectwie - aż do męczeństwa

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

|

GOSC.PL

publikacja 18.10.2022 23:29

W czasie rejonowych dni wspólnoty Ruch Światło-Życie sięgnął po temat martyrii, ale i codziennego trwania przy Chrystusie w zwyczajnej codzienności.

Małżonkowie o świadectwie - aż do męczeństwa W Nowej Rudzie spotkanie poprowadzili Jolanta i Wojciech Graczowie - nowa para rejonu kłodzkiego. ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Największa grupa spotkała się 16 października w stolicy diecezji. Dołączając do niedzielnej Mszy św. w parafii NMP Królowej Polski na os. Młodych, rodziny formujące się według wskazań ks. Franciszka Blachnickiego zatroszczyły się o jej oprawę liturgiczną i muzyczną. Przy ołtarzu stanęli także księża prowadzący kręgi w Świdnicy i miejscowy moderator ks. Krzysztof Ora, który po zakończeniu liturgii wygłosił do ponad 100 członków wspólnoty konferencję.

- Tematem była martyria, czyli świadectwo, które dzisiaj kojarzy nam się przede wszystkim z męczeństwem albo przynajmniej z heroizmem. Wiąże się to z tematem roku formacyjnego, który jest ukierunkowany właśnie na świadectwo, przykład, ewangelizację i dynamikę Kościoła jako wspólnoty misyjnej. Chcemy wyjść ze strefy komfortu i zatroskania o to, co wewnątrz, aby jeszcze bardziej stać się wspólnotą szukającą zagubionych. Nie zrażamy się brakiem natychmiastowych owoców czy przeciwnościami. Posłusznie dajemy się prowadzić niczym narzędzie w rękach Boga, który wykorzystuje nas do tego, żeby swoim sposobem zdobywać ludzkie serca, przynosić wyzwolenie - wyjaśniał prelegent.

Kontynuacją podjętego tematu była praca w grupach, na której podsumowanie para rejonowa Agnieszka i Mateusz Muszewscy poprosiła działające w Ruchu Światło-Życie diakonie i grupy tworzące dzieła takie, jak Ogólnopolski Kongres Małżeństw czy męski weekend Niezłomny24.

W podobnym klimacie odbyły się również pozostałe spotkania - w Wałbrzychu, Dzierżoniowie i Nowej Rudzie, gdzie zebrali się przedstawiciele rejonu kłodzkiego. Do tych ostatnich mówił ks. Kamil Osiecki, który pracuje w sąsiedniej parafii i jest rejonowym moderatorem. Duchowny, mówiąc o świadectwie, dzielił się doświadczeniem swojej drogi nawrócenia. Potem, już w grupach, swoim doświadczeniem mogli podzielić się także pozostali uczestnicy.

We wszystkich miejscach w programie znalazły się także inne stałe punkty, jak namiot spotkania ze słowem Bożym czy agapa.