Nowy numer 49/2018 Archiwum
 • PTaraski
  16.05.2018 22:42
  > Ten współczesny włoski mistyk to jedna z najbardziej niezwykłych postaci. Jak twierdzi, od dzieciństwa towarzyszą mu niezwykłe fenomeny, wizje i cuda. Ponoć co piątek na jego rękach, nogach i boku otwierają się rany.Włoski mistyk zapewnia, że ma dar bilokacji, uzdrawiania, czyta w ludzkich sercach. Przez wielu jest porównywany z Ojcem Pio. Przekonuje, że ma wyjątkową relację z Jezusem.

  Zdecydujcie się w końcu, czy prywatnie jako redakcja GN uznajecie go za "mistyka", cudotwórcę, uzdrowiciela, jasnowidza, czy nie. Ale jest tak czy tak, jest to wasza prywatna sprawa. Kościoła do tego nie mieszajcie, bo nie ma żadnego potwierdzenia jego rzekomych cudów.

  Przeciwnie, ta sprawa pachnie na kilometr oszustwem i do puki nie zostanie dogłębnie zbadana, nieuczciwością jest robienie mu reklamy, zresztą kolejnej. Ten człowiek nawet nie jest zakonnikiem, chociaż podaje się za "brata".

  Moje osobiste zdanie jest takie, że przyjechał do Polski, bo łatwo tutaj znaleźć naiwniaków, także niestety wśród kleru, a do tego brak jest wielu jest posłuszeństwa i zdrowego rozsądku, o braku znajomości teologii i nauczania Kościoła nie wspominając. To bardzo nieprzyjemna sprawa.
  doceń 13
  • radziomb
   17.05.2018 09:56
   dokładnie takie same argumenty powoływali żydzi jak działał Jezus, że nie zweryfikowany, że oszukuje ludzi itp itd dlatego ja bym był BARDZO OSTROŻNY w wydawaniu osądów. Ojca Pio też kiedyś Wielu uważało za oszusta, nawet dostał zakaz odprawiania publicznie mszy przez kilka lat i chyba wykonywania spowiedzi, siostrę Faustynę uważali niektórzy za wariatkę. Brat Elia był badany przez psychologów w USA i to przy nich zrobił zdjęcie małym aparacikiem, tyle, że zamiast białej ściany pojawił się na kliszy.. Jezus. Jest wielu mistyków którzy siedzą w domu i się nie wychylają, ale ci odważniejsi dają świadectwo i narażają się na szyderstwa. Szacun! Pozdrawiam wszystkich :-)
   doceń 7
 • gan
  17.05.2018 10:14
  Moje szczere obawy budzi fakt, że bezpośrednim zwierzchnikiem b. Elii jest niezwykle kontrowersyjny bp. Vincenzo Paglia. Dziwny zbieg okoliczności, zaiste. Czy zatem opinia, którą wyda lub nie wyda bp. Terni Narni Amelia będzie wiarygodna? Czy Bóg postawił Elię w tej diecezji by swą modlitwą i przykładem był antytezą niektórych działań swego zwierzchnika, czy wręcz przeciwnie - ze względu na biskupa to dobre miejsce do spania zamętu.. Ciężkie czasy nastały i w każdej sprawie potrzeba Ducha by właściwie rozeznawać.
  doceń 4
 • PTaraski
  17.05.2018 13:11
  > Ciężkie czasy nastały i w każdej sprawie potrzeba Ducha by właściwie rozeznawać. < Zgoda, e nastały ciężkie czasy. Ale objawem tego problemu jest postępująca pentekostliazja. W katolicyzmie przeciwnie, dla rozeznawania nie wywołujemy duchów, tylko rozeznajemy za pomocą Doktryny Katolickie, Nauczania Kościoła, tj. katechizmu, dokumentów papieskich i soborowych.
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy