Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Podcasty
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
swidnica.gosc.pl → Wiadomości z diecezji → Ząbkowice Śl. Pallotyni uczcili patrona w wyjątkowy sposób

Ząbkowice Śl. Pallotyni uczcili patrona w wyjątkowy sposób przejdź do galerii

Na obchody wspomnienia św. Wincentego Pallottiego nie tylko zaprosili abp. Adriana Galbasa, ale też poprosili go o poświęcenie domowej kaplicy.

 
Odpustowej Mszy św. przewodniczył abp Adrian Galbas. ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Ma ona służyć przede wszystkim formującym się w tym miejscu nowicjuszom, a dotychczasowe miejsce modlitwy w całości będzie oddane odbywającym tu swoje rekolekcje.

- Cieszę się z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że decyzję, którą podjęliśmy kilka lat temu w zarządzie prowincjalnym o remoncie tego budynku, udało się zrealizować. Tym bardziej że motywacją, która nami wówczas kierowała, była służba słowu Bożemu i ludziom przyjeżdżającym do Ząbkowic Śląskich, by przy nim się zregenerować. Ich liczba nieustannie rośnie i wciąż brakuje miejsc takich jak to. Dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć tę przestrzeń, dzięki czemu możemy przyjąć na kolejne rekolekcje więcej osób - wspominał abp Adrian Galbas, koadiutor archidiecezji katowickiej, dziękując miejscowym pallotynom za trud i zaangażowanie w tworzenie tego domu.

Chwalił też projekt nowej kaplicy, którą poświęcił w czasie liturgii słowa w obecności miejscowych duchownych. Zachęcał, by to miejsce było niczym sykomora dla Zacheusza, z której zobaczył Chrystusa i zdecydował się Go przyjąć pod swój dach.

Tego samego dnia, tj. 22 stycznia, abp Galbas w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały dzień towarzyszył wiernym i duchownym w obchodach patronalnego święta pallotynów. Nie tylko przewodniczył Mszy św. odpustowej, ale też głosił słowo Boże na pozostałych celebrach.

- Zacznę od zdania, które przypisujemy św. Wincentemu Pallottiemu i z którego jesteśmy dumni: "Każdy ochrzczony jest apostołem". Nie każdy wyświęcony, który przyjął sakrę biskupią lub wstąpił do stanu zakonnego, ale każdy ochrzczony. Każdy! - przekonywał arcybiskup, podkreślając posłannictwo wyznawców Chrystusa do głoszenia Ewangelii. Wyjaśniał, że to apostolstwo ma dwa wymiary - własny i wspomagający duchownych. Ten pierwszy polega na przeżywaniu wszystkich spaw życiowych po myśli Chrystusa (po Bożemu), tak, by służyły chwale Stworzyciela i Odkupiciela. Drugi - na właściwej relacji z tymi, którzy zostali posłani jako pasterze. Wyjaśniając oba wymiary, zachęcał do rachunku sumienia i właściwego nastawienia w apostołowaniu.

Dodajmy, że arcybiskup koadiutor przyjechał do Ząbkowic Śl. już w sobotę i wówczas również sprawował wieczorną Mszę św., przybliżając postać W. Pallottiego. Dzień wcześniej natomiast gościł tu prowincjał Waldemar Pawlik SAC.

« ‹ 1 › »
Obchody patronalnego święta u ząbkowickich pallotynów

Foto Gość DODANE 22.01.2023

Obchody patronalnego święta u ząbkowickich pallotynów

​Na obchody wspomnienia św. Wincentego Pallottiego nie tylko zaprosili abp. Adriana Galbasa, ale też poprosili go o poświęcenie domowej kaplicy. Z okazji święta ząbkowickich pallotynów odwiedził także prowincjał Waldemar Pawlik SAC.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

|

GOSC.PL

publikacja 22.01.2023 19:04

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ABP ADRIAN GALBAS
  • KSIĄŻA PALLOTYNI
  • PALLOTYNI
  • ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE
  • ŚW. WINCENTY PALLOTTI

Polecane w subskrypcji

  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • Polska stała się krajem wielonarodowym. Czy przespaliśmy moment, w którym można było tym sensownie zarządzać?
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Polska stała się krajem wielonarodowym. Czy przespaliśmy moment, w którym można było tym sensownie zarządzać?
  • „Cierpiałam, ponieważ nie czułam Boga”. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – prorokini porwana przez miłość
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    „Cierpiałam, ponieważ nie czułam Boga”. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – prorokini porwana przez miłość
  • Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X