powrót
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnica

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
ks. Jakub Bartczak namówił ks. Wojciecha Draba do wspólnego rapowania  
ks. Jakub Bartczak namówił ks. Wojciecha Draba do wspólnego rapowania
Joanna Kowalska

Do tańca i do różańca przejdź do galerii

Mieszkańcy Doboszowic pokazali, że choć w ich kościele znajduje się figura Matki Bolesnej – Utulenia Płaczących, to oni potrafią dzielić się swoją radością.

ks. Przemysław Pojasek ks. Przemysław Pojasek

|

GOSC.PL

dodane 02.07.2018 15:30
0

Festyn, który odbył się 1 lipca w parafii św. Mikołaja, przyciągnął do kościoła tłumy. Duża w tym zasługa ks. Wojciecha Draba, który od kilku miesięcy jest tutaj proboszczem. Znany z funkcji egzorcysty kapłan od początku swojej pracy zaangażował się w ożywienie parafii. Widać to było również w czasie festynu, o czym wspominają jego bliscy, którzy przyjechali tego dnia do Doboszowic.

- Wszędzie go pełno. Rozmawia z ludźmi, zachęca do korzystania z atrakcji. Nawet dał się namówić, żeby zagrać w piłkę. Przyznam się, że mi się to nigdy nie udało i pierwszy raz go widzę biegającego po boisku - śmieje się Maciej, brat ks. Wojciecha.

W przygotowanie zaangażowali się parafianie, ale i znajomi proboszcza ze Świdnicy, Dzierżoniowa i innych miejscowości. Dzięki nim na festynowym straganie znalazły się koszulki z wizerunkiem figury, magnesy na lodówkę czy pamiątkowe kubki z kościołem. Jeden z nich wraz z koszulką trafił do ks. Jakuba Bartczaka, który przez godzinę ewangelizował, rapując.

- Kubek daję z lekkim niepokojem, bo kościół, który się na nim znajduje, wygląda piękniej niż w rzeczywistości. Nikt nam nie uwierzy, jak będziemy mówić, że wymaga gruntownego remontu - mówił ks. Drab, wręczając upominek.

Oczywiście nie brakło innych atrakcji jak dmuchane zamki, malowanie twarzy, możliwość zakupienia jedzenia i picia czy trampolina, na której najmłodsi uczestnicy mogli się wyskakać.

Był też pokaz umiejętności gaśniczych straży pożarnej, która ratowała płonący samochód, i turniej, w którym lokalni sportowcy mogli się wykazać w walce o puchar proboszcza. Niestety puchar zostanie w parafii, bo najlepszą drużyną okazała się prowadzona przez ks. Draba i to on otrzymał nagrodę za najpiękniejszą bramkę. Oprócz pucharu dla zwycięskich pierwszych trzech miejsc przygotowano nagrody w postaci nieograniczonego dostępu do stoisk bufetowych do końca festynu.

Proboszcz zapraszał również na kolejne spotkanie, tym razem modlitewne, które poprowadzi w sobotę 7 lipca o 17.00 Wspólnota Guadalupe.

1 / 1
DO POBRANIA: |
  •  ks. Jakub Bartczak namówił ks. Wojciecha Draba do wspólnego rapowania (obraz) |
Festyn w Doboszowicach

Foto Gość DODANE 02.07.2018 AKTUALIZACJA 02.07.2018

Festyn w Doboszowicach

​Dnia 1 lipca na placu przy dawnej szkole podstawowej ks. Wojciech Drab zorganizował wraz z parafianami spotkanie na rozpoczęcie lata.  
Festyn w Doboszowicach - cz. 2

Foto Gość DODANE 02.07.2018 AKTUALIZACJA 02.07.2018

Festyn w Doboszowicach - cz. 2

​Dnia 1 lipca na placu przy dawnej szkole podstawowej ks. Wojciech Drab zorganizował wraz z parafianami spotkanie na rozpoczęcie lata.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DOBOSZOWICE
  • FESTYN PARAFIALNY
  • KS. WOJCIECH DRAB

Polecane w subskrypcji

  • Miłosz, który namalował papieża. „Ujęła mnie piękna, skromna twarz Leona XIV”
    • Kultura
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Miłosz, który namalował papieża. „Ujęła mnie piękna, skromna twarz Leona XIV”
  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Podcasty
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE