Nowy numer 13/2024 Archiwum

Kolędowy challenge coraz popularniejszy

W diecezji świdnickiej śpiewają nie tylko wierni, ale i duchowni. Można już posłuchać bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu m.in. redemptorystów z Barda czy księży posługujących w Mieroszowie.

To właśnie z tej ostatniej wsi najwięcej osób zaangażowało się w internetowe kolędowanie.

- W obecnej sytuacji orszak nie może się odbyć w formie, do której przywykliśmy przez lata, z wiadomych powodów. Jednakże współczesne problemy wymagają współczesnych rozwiązań. W tym wypadku powstał Orszakowy Challenge Kolędowy. Wytypowani przez innych ludzie nagrywają klip z kolędą, którą śpiewają, aby następnie móc wytypować kolejnych ludzi, i tak dalej. Akcja ta cieszy się rosnącą popularnością i pobudza kreatywność uczestników. Kolędy śpiewane są solo, z rodziną i przyjaciółmi lub współpracownikami, a niektórzy ujawniają przy okazji nowe talenty - cieszy się Mateusz Bednarz, mieszkaniec.

Dodaje, że największym zaskoczeniem okazał się filmik z udziałem ich księdza proboszcza, który jak się okazało, świetnie gra na gitarze.

W internecie pojawiło się również nagranie ojców redemptorystów posługujących w sanktuarium Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

"Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali kolejne osoby do wyzwania. Nasza wspólnota redemptorystów otrzymała nominację od Gminy Bardo, za co serdecznie dziękujemy!" - piszą pod filmem redemptoryści, wyjaśniając zasady inicjatywy:

- W nagraniu powinny wystąpić minimum dwie osoby, ale zachęcamy, aby występowały całe rodziny, parafie, wspólnoty, szkoły i inne dowolne grupy.

- W związku z COVID-19 film może zostać nagrany poprzez komunikację internetową (np. Zoom, Skype), gdzie na różnych ekranach osoby wspólnie zaśpiewają, jeśli zaś wszyscy są domownikami, albo nie ma żadnych przeciwwskazań, to można też tradycyjnie nagrać kolędę, jak zrobiliśmy to my.

- Sposób wykonania jest dowolny i liczymy na kreatywność uczestników Challenge’u (inscenizacja, rekwizyty, stroje, itp.).

- Film powinien nawiązywać do tradycji i obrzędów chrześcijańskich: idei miłości, pokoju i dobra.

- Nagranie nie powinno być dłuższe niż 5 minut, a kolęda musi być wykonana przez osoby występujące w filmiku (playback albo lipsynch odpada).

- Na końcu każdego filmu wykonawcy nominują kolejne grupy osób do nagrania kolędy.

- Nagranie umieszczamy na swoim profilu dowolnego medium społecznościowego (Facebook, Twitter, Instagram). Konieczne jest oznaczenie go hashtagiem #KoledujmyRazem w opisie lub tytule filmiku.

- Nagrania zamieszczamy do 2.02.2021 r., bo do tego dnia można w Polsce śpiewać kolędy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy