Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Niepokalanki z konferencją o szczepieniach

Wygłosi ją za pośrednictwem platformy Microsoft Teams prof. Leszek Szenborn, specjalista Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Kierownik katedry i kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych będzie gościem specjalnym internetowego wykładu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu. Szkoła na wykład zaprasza w szczególności ósmoklasistów. Wirtualne spotkanie zaplanowano 27 kwietnia o godzinie 15.00. Odbędzie się ono na platformie Teams (TUTAJ).

Gość specjalny wałbrzyskiego liceum to jeden z najbardziej uznanych w regionie specjalistów w temacie chorób zakaźnych. Profesor Szenborn jest na co dzień związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, a jego wykład będzie dotyczył obecnej sytuacji związanej z pandemią, a przede wszystkim szansy, jaką są rozpoczęte szczepienia.

 - Nasi uczniowie bardzo często uczestniczą w tego typu wykładach, które są uzupełnieniem procesu kształcenia, dlatego przy tej okazji chcemy pokazać być może przyszłym uczniom, jak to wygląda. Na wykład zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców. Tym razem, w związku z powagą sprawy i sytuacji wykład polecamy uwadze także pozostałych mieszkańców Wałbrzycha i  Dolnego Śląska – zachęca siostra Dorota, dyrektor Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu.

Prof. dr hab. n.med. Leszek Szenborn - Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, specjalista pediatria i chorób zakaźnych, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (2009-2011), członek zarządów Polskiego Towarzystwa Pediatrii i Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Profesor jest ekspertem w dziedzinie szczepień – dzieci i dorosłych. Jest członkiem Rady Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym oraz  Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG). Był członkiem Pediatrycznego zespołu ekspertów ds. Programu Szczepień przy Ministrze Zdrowia (2005-17). Główne kierunki badawcze prof. Szenborna to  diagnostyka, leczenie i profilaktyka chorób infekcyjnych u dzieci. Prof. prowadził badania kliniczne, które przyczyniły się do: zarejestrowania nowych szczepionek chroniącymi dzieci przed zakażeniami wywołanymi przez pneumokoki, meningokoki i rotawirusy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy