• facebook
 • rss
 • Córka u matki. Ząbkowice Śl. - Anna

  xrt

  dodane 18.06.2015 16:32

  Dziekańska parafia była tą, od której rozpoczęła się peregrynacja figury fatimskiej w dekanacie Ząbkowice Śląskie-Północ.

  Rok temu ks. Paweł zaproponował dzieciom uczestniczącym w coniedzielnych Mszach, by przyjmowały do siebie, na cały tydzień, kapliczkę z figurką MB Fatimskiej i małych wizjonerów. Kapliczce towarzyszyła specjalna kronika - dzisiaj wypełniona wpisami, rysunkami i wyznaniami miłości oraz modlitwami. Tak! - dzieci w tej parafii były najlepiej przygotowane do rekolekcji peregrynacyjnych. 

  Najlepiej, ale i dorośli zaskoczyli swojego proboszcza. Ząbkowicki dziekan nie może się nadziwić frekwencją podczas spotkań rekolekcyjnych, szczególnie wieczorem, na apelu fatimskim. Aktywność dzieci ma w tym swoją zasługę, one przyprowadziły rodziców, ale zapewne 1600 ulotek z programem rozdanych wśród mieszkańców i baner od kilku tygodni zapraszający do udziału w rekolekcjach - zrobiły swoje. 

  Poruszenie wizytą Maryi w znaku figury fatimskiej przełożyło się także na bardzo liczny udział w spowiedzi św. – Dla mnie jako proboszcza miało to szczególne znaczenie – zaznacza ks. Marian Mądry. – Cenię sobie także profesjonalizm i zaangażowania o. Piotra. Jego sława rozeszła się po tym, jak w sąsiedniej parafii głosił rekolekcje. W szkole nawet trzecioklasiści powtarzali sobie: chodźcie do kościoła, bo o. Piotr jest super! – relacjonuje. 

  To, co działo się wewnętrznie, było też podkreślone i wyrażone w przebiegu rekolekcji. Orkiestra dęta i chór "Gloria" na powitanie, wystrój kościoła, nabożeństwa rozświetlone setkami świec, dobrze przygotowane pieśni fatimskie - to wszystko ułatwiało przeżywanie tego świętego czasu. 

  Fakty i liczby

  Data nawiedzenia: 31 maja - 3 czerwca 2015 r.; Mszy św. powitania przewodniczył bp Adam Bałabuch; rekolekcje głosił o. Piotr Paradowski OFMConv; proboszcz: ks. Marian Mądry; wikariusze: ks. Mariusz Sajdak, ks. Paweł Szałek, ks. Sebastian Oliszewski; w delegacji powitania wzięli udział: Joanna i Krzysztof Malinowscy, Łukasz Lach. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół