Przez tydzień ćwiczą śpiew, by wspólnie nagrać płytę. Grupa 30 młodych ludzi bierze udział w warsztatach śpiewu o Polsce i św. Janie Pawle II.
Po krążkach „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni – rozśpiewani”, „Ty i ja razem” i „Mosty ponad słowami” przyszła kolej na następny, siódmy już materiał.
- Tym razem będzie się on jednak różnił od poprzednich, ponieważ nawiązywać będzie do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża - wyjaśnia Tadeusz Szarwaryn, organizator warsztatów.
Trwające od 2 do 7 lipca Letnie Warsztaty Wokalne odbywają się pod patronatem wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek.
Na płycie, która będzie efektem ich pracy, znajdą się znane pieśni patriotyczne, ale również autorskie propozycje Tadeusza Szarwaryna, Dariusza Jarosa, Małgorzaty Ochenduszko i Pawła Zająca.
- Większość tych utworów ma podkreślić radość z daru, jakim jest niepodległa Polska, a jednocześnie nawiązywać do postaci św. Jana Pawła II. Szczególnie wyjątkowe są tutaj aranżacje autorstwa Dariusza Jarosa, które sprawiają, że kolejna płyta pod tytułem „Zostanie po nas ślad” przeniesie słuchaczy w świat tęsknoty za tym, co dobre, wartościowe i piękne, bo polskie - dodaje dyrektor SP w Pszennie, muzyk, kompozytor i autor tekstów.
Zajęcia są tak zorganizowane, by młodzieży, która zgromadziła się w Młodzieżowym Schronisku w Lubachowie, zapewnić zarówno wypoczynek, jak i możliwość rozwoju talentów wokalnych.
- To dzięki pani wójt i dyrektorowi Gminnego Zespołu Oświaty - Marii Jaworskiej - mogliśmy się tutaj spotkać. Oczywiście wspierają nas od siedmiu edycji. To wtedy wspólnie z Dariuszem postanowiliśmy wykorzystać i ukierunkować na dalszy rozwój młode talenty muzyczne z okolic. Niektórzy już dorośli „absolwenci” warsztatów swoją przyszłość związali z edukacją muzyczną i odnoszą sukcesy podczas konkursów, festiwali, przeglądów wokalnych na forum ogólnopolskim - zauważa.