Nowy numer 21/2018 Archiwum

Białorusini w Zagórzu

Dzieci i młodzież z diecezji pińskiej odpoczywają z polskimi harcerzami. W sobotę rozegrali wspólnie mecz piłki nożnej. Wygrali "nasi"

To już trzecia grupa kolonijna z Białorusi odpoczywa w Zagórzu Śląskim, w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym Caritas Diecezji Świdnickiej. Tym razem dzieci pochodzą z wiosek: Pilice, Lisnaja, Czernawczyce, Peliszcze, Żłobin, Kalinkowice, Kobryń, Guta i z Brześcia. – Jest nas tu prawie pięćdziesięcioro – mówi Hanna, która pięć lat temu była w Zagórzu na kolonii jako uczestniczka, a w tym roku przyjechała tu już jako opiekunka. – Mszę św. odprawił dzisiaj dla nas ks. Radosław Kisiel, dyrektor Caritas, z którym znamy się także dlatego, że zwiedzając Świdnicę, mogliśmy spotkać się z nim w kościele pw. Świętego Krzyża – dodaje.

Grupa Białorusinów przebywa w Zagórzu na zaproszenie diecezjalnej Caritas. W poniedziałek uczestnicy mają zwiedzić Podziemne Miasto w Walimiu i bawić się w parku linowym w Jedlinie-Zdroju. We wtorek będzie okazja zobaczyć Błędne Skały, Kudowę-Zdrój i Wambierzyce. W czwartek wszyscy pojadą do Wrocławia a w piątek do Książa i na basen do Świebodzic. – Jesteśmy w Zagórzu do 28 lipca, potem wracamy i zaczynamy tęsknić za Polską – uśmiecha się Halina z Peliszcza.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma