Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rekolekcje z o. Jamesem

Zapowiadane od dawna i bardzo oczekiwane przez członków Odnowy w Duchu Świętym Rekolekcje prowadzone przez o. Jamesa Manjackala 19 sierpnia dobiegły końca.

Po wydaniu zgody przez bp. Ignacego Deca, ks. Krzysztof Herbut, diecezjalny duszpasterz Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, zorganizował Rekolekcje Nowej Ewangelizacji głoszone przez o. Jamesa Manjackala. Obecność biskupa podczas Mszy św. 18 sierpnia oraz pasterskie słowo skierowane do uczestników rekolekcji nie pozostawiają wątpliwości, że ewangelizacja, która miała miejsce, była bardzo ważnym wydarzeniem w lokalnym Kościele

Myślą przewodnią rekolekcji jest fragment listu św. Piotra "Wszystkie troski wasze przerzućcie na Pana Jezusa" (1P 5,7)
Czas: Dzierżoniów, 16-19 sierpnia 2012
Miejsce: II LO w Dzierżoniowie im. Jana Pawła II,
ul. Garncarska 1, 58-200 Dzierżoniów
Organizator: Parafia św. Jana Nepomucena w Piskorzowie


Ojciec James Manjackal urodził się w 1946 roku w Cheruvally w Indiach. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 kwietnia 1973 r. w Zgromadzeniu Misjonarzy św. Franciszka Salezego w Indiach. Ojciec James głosi rekolekcje charyzmatyczne na całym świecie. Podczas swej ponad 30-letniej posługi apostolskiej przeszedł wiele prób i cierpień. Był aresztowany, porwany, bity. W 1989 roku utworzył „ChrisBhavan” – znany ośrodek rekolekcji charyzmatycznych w Kerala, którego był dyrektorem i przełożonym przez 6 lat. Zgromadzenie Misjonarzy św. Franciszka Salezego pozwoliło, aby jego posługa stała się dostępna dla całego Kościoła Powszechnego. Dzięki temu odbył wiele podróży – był w ponad 90 krajach na wszystkich kontynentach, prowadząc rekolekcje i nabożeństwa,  a także posługując charyzmatem uzdrowienia.

Rekolekcje, które odbyły się w Dzierżoniowie, były 35 serią wygłoszoną w Polsce przez znanego zakonnika. W ostatnim czasie o. Manjackal posługuje głównie w krajach niemieckojęzycznych, gdyż - jak twierdzi - to one w Europie stoją przed największymi zagrożeniami rozwoju duchowego. Ponadto głosił rekolekcje m.in. w Fatimie, Medjugorie, Lourdes. 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama