Nowy numer 21/2018 Archiwum

Matka Boska przyjechała do Bojanic

Jeszcze kilka tygodni temu proboszcz nowej parafii w Bojanicach obiecywał, że najpierw w kościele parafialnym zagości ikona wędrująca w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Stało się inaczej.

Kiedy 1 lipca powstawała nowa parafia w diecezji, jej proboszcz ks. Maciej Martynek wiedział, że w kościele parafialnym w Bojanicach trzeba zmienić obraz w ołtarzu głównym. - Chciałem, żeby  znalazła się tam ikona Matki Boskiej Częstochowskiej - wyjaśnia.

Plan więc był taki, że z okazji odpustu przypadającego 26 sierpnia w parafii będzie gościła ikona wędrująca z pielgrzymami na Jasną Górę. Stało się jednak inaczej. Dzięki życzliwości ks. Romualda Brudnowskiego, proboszcza parafii pw. św. Bartłomieja w Kudowie-Zdroju, w parafii już na kilka dni przed odpustem znalazła się ikona, która docelowo zostanie umieszczona w ołtarzu głównym wspomnianej świątyni.

- Bardzo się z tego cieszę - komentuje ks. Martynek. - Ikona, którą otrzymaliśmy, jest najwyższej próby. Napisał ją artysta malarz Paweł Wasik. Jest to niezwykły malarz, gdyż jego dzieła mają certyfikat przeora Jasnej Góry - zapewnia, pokazując stosowny dokument.

26 sierpnia, podczas pierwszego parafialnego odpustu ku czci Jasnogórskiej Królowej, zarówno parafianie, jak i goście polecali swoje intencje Bogu za przyczyną Patronki dnia, obecnej w ikonie podarowanej przez głównego przewodnika Świdnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma