Nowy numer 50/2019 Archiwum

Paulini w Świdnicy

Uroczyste przekazanie ojcom paulinom parafii pw. św. Józefa oraz wprowadzenie na urząd proboszcza o. Samuela to główne wydarzenie ostatniej niedzieli sierpnia

 

- Jest potrzeba, aby w mieście biskupim, obok ważnych struktur kościelnych, funkcjonowała również w sposób właściwy formacja duchowa - powiedział bp Ignacy Dec komentując swoją decyzję o przekazaniu parafii pw. św Józefa ojcom paulinom. - Mam nadzieję, że przejęcie parafii przez Ojców Paulinów przyczyni się do odnowy miasta w wymiarze duchowym - dodał biskup świdnicki.

Uroczyste przywitanie i kanoniczne objęcie  parafii nastąpiło 26 sierpnia podczas Mszy świętej o godzinie 18:30, której przewodniczył i wygłosił homilię bp Ignacy Dec.

Do pracy duszpasterskiej w Świdnicy zostało skierowanych czterech Ojców Paulinów. Proboszczem i przełożonym wspólnoty zakonnej będzie o. Samuel Paweł Pacholski, zaś pozostałe obowiązki pełnić będą ojcowie: o. Dominik Partyka, o. Grzegorz Krzyżowski oraz o. Piotr Łoza.

Parafia św. Józefa znajduje się w centrum Świdnicy i jest pierwszą zakonną parafią w stolicy diecezji świdnickiej.

Szczegółowe sprawozdanie z przebiegu uroczystości w najbliższym papierowym Gościu Niedzielnym.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama