Nowy numer 50/2019 Archiwum

Będzie na zeszyty

Przyzwyczailiśmy się do pomagania z okazji świąt, a przecież biedni walczą o swój byt także przez pozostałe tygodnie i miesiące roku.

Wiedzą o tym np. świdniccy parafianie ze wspólnoty, której patronuje Najświętsze Serce Pana Jezusa. Tutejsza Grupa Charytatywna stara się zainteresować losem ubogich także w ciągu roku. Dlatego postanowiono, że zachęta do wypełniania produktami żywnościowymi kosza ustawionego w przedsionku kościoła, będzie ponawiana przez cały rok.

Natomiast z racji rozpoczynającego się niebawem roku szkolnego 26 sierpnia po wszystkich Mszach św. zbierano ofiary do puszek na pomoc dla ubogich rodzin uczniów uczęszczających do miejscowej Szkoły Podstawowej Caritas. Przy tej okazji w koszu dla potrzebujących wsparcia znalazło się kilkadziesiąt zeszytów a pieniądze zebrane podczas kwesty zostały przekazane dyrektorce szkoły. Ta w porozumieniu z nauczycielami rozdzieli zapomogę tym, którzy jej potrzebują.

xrt

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama