Nowy numer 4/2021 Archiwum

Materiały dla narzeczonych

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin przygotowało materiały edukacyjne dla narzeczonych. Ich treść powinni sobie przyswoić przyszli katoliccy małżonkowie, by mieli szansę w pełni wykorzystać łaskę sakramentalnej więzi.

"ABC dla narzeczonych" oraz "Indeks spotkań dla narzeczonych" - to dwie publikacje, które od września otrzymywać będzie w diecezji świdnickiej każda para katolickich narzeczonych. "ABC" jest poświęcone przede wszystkim naturalnym metodom planowania rodziny. Zawiera także podstawowe informacje o seksualności i płciowości kobiety i mężczyzny. Na końcu książki w trakcyjnej formie graficznej zostały umieszczone wzorcowe karty obserwacji cyklu miesiączkowego stosowane w metodach: Bilingsa, Ligii Małżeństwo Małżeństwu, Roetzera, objawowo-termicznej i objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. 

Natomiast "Indeks" to niewielki zeszyt, którego najważniejszą częścią jest formularz poświadczeń odbycia kolejnych etapów przygotowania bezpośredniego do małżeństwa: Spotkań dla Narzeczonych, dwóch indywidualnych spotkań z doradcą życia rodzinnego, Dnia Skupienia dla narzeczonych oraz dwóch spowiedzi przedślubnych. Ciekawostką jest formuła zobowiązania jakie przyjmuje na siebie narzeczony i narzeczona. Zobowiązanie to jest formą kontraktu z proboszczem i obliguje nupturientów do wypełnienia wszystkich punktów przygotowania do katolickiego małżeństwa oraz "pogłębienia swojej wiary oraz i wiedzy religijnej, aby móc przekazać chrześcijańskie wartości swoim dzieciom". Poza tym "Indeks" proponuje narzeczonym pytania do rachunku sumienia, formuły modlitw za siebie nawzajem, oraz katechizmowe ABC.

Obie publikacje wydane zostały staraniem Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin i są elementem ujednoliconego programu przygotowania do małżeństwa, które bp Ignacy Dec polecił wprowadzić w całej diecezji z dniem 1 września.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama