Nowy numer 48/2020 Archiwum

Miasto Dzieci nominowane

Kiedy w roku 2008 zwrócono się do naszej redakcji z prośbą o patronat nad pomysłem edukacyjnym pracowników Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, od razu dostrzegliśmy niezwykły potencjał tej sprawy.

Projekt "Miasto Dzieci" został nominowany do prestiżowej nagrody "Świdnicki Gryf" w kategorii "Sudecki produkt regionalny". Konkurentem do nagrody jest organizator spływu pontonowego Przełomem Bardzkim oraz przedsiębiorstwo wykorzystujące granit do wykonywania artystycznych produktów, m.in ogromnych granitowych torebek, jajek i bombek. 

Podczas dwutygodniowych, wakacyjnych zajęć na terenie muzeum dzieci pod nadzorem dorosłych i pracowników muzeum oraz wolontariuszy uczą się wykonywania podstawowych zawodów, takich jak policjant, strażak, ekspedientka, taksówkarz, pracownik biura meldunkowego czy biura pracy, tak by wchodząc w świat dorosłych najmłodsze pokolenia miały już pewne doświadczenie i wiedzę na temat funkcjonowania społeczeństwa. Dlatego też na terenie Miasta Dzieci funkcjonuje specjalna waluta, którą wymienia się na produkty, trzeba podbijać kartę pracy i chodzić do pracy.

"Świdnicki Gryf" jest najważniejszą nagrodą gospodarczą regionu. Jest przyznawany od roku 2005. Autorem statuetki jest wybitny świdnicki artysta Andrzej Andrzejewski. Nagroda jest przyznawana w kategoriach: Produkt Regionalny, Dynamiczny rozwój firmy, Innowacyjność, Firma społecznej odpowiedzialności biznesu, Najlepszy debiut gospodarczy.

Laureatów w poszczególnych kategoriach wybiorą członkowie kapituły, oddając głos w każdej kategorii na jedną z firm. W kategorii „Wybitna osobowość” nominacje będą zgłaszać członkowie kapituły, a decyzję podejmie prezydent Świdnicy. Ważny jest również głos świdniczan i mieszkańcy zdecydują o wyborze „Najlepszego pracodawcy w Świdnicy” oraz firmy bądź instytucji, która może poszczycić się „Najlepszą obsługą klienta”. Głosowanie rozpocznie się wkrótce.

Rozstrzygnięcie plebiscytu gospodarczego i wręczenie statuetek „Gryfa” zaplanowano na 26 października 2012 r. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama