Nowy numer 34/2019 Archiwum

Szansa dla myślących

Seminaryjne Centrum Inicjatyw "Adalbertus" proponuje udział w dwuletnim programie formacyjno-edukacyjnym pt. "Drogami wiary i rozumu".

Zainspirowani treścią listu Benedykta XVI wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają: członków Towarzystwa Przyjaciół WSD, dobrodziejów seminarium świdnickiego, sympatyków WSD oraz pasjonatów wiedzy i kultury katolickiej do uczestnictwa w programie formacyjno-edukacyjnym o nazwie "Drogami wiary i rozumu".

To ma być "teologia w pigułce". - Wykłady są tak przygotowane, aby były zrozumiałe dla przeciętnego słuchacza, a jednocześnie jak najbardziej atrakcyjne dla wszystkich, starszych i młodszych - zapewnia ks. Dominik Ostrowski, wicerektor świdnickiego seminarium duchownego. - W ciągu dwóch lat realizujemy 36 bloków tematycznych poruszających najciekawsze i najważniejsze tematy chrześcijaństwa - dodaje.

Co zatem w programie? Trzy bloki tematyczne: Fundamenty wiary (Biblia, dogmatyka, duchowość chrześcijańska), Wiara praktyczna (liturgia, apologetyka, teologia moralna, historia Kościoła, patrologia, ekumenizm, małżeństwo i rodzina), W kręgu wiary (od religiologii, przez bioetykę, filozofię i psychologię, aż po historię sztuki, geografię wiary czy muzykę w Kościele).

Spotkania mają odbywać się w gmachu seminaryjnym raz w miesiącu. Dzień wykładowy zaczynałby się Mszą św., po której miałby mieć miejsce półtoragodzinny blok wykładowy, po nim przerwa (czytelnia WSD, księgarnia religijna, kawiarenka) i drugi blok wykładowy. Koniec sesji o 14.00.

Zapisy do 20 października, tel. 74 856 49 03.

« 1 »

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL