Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szansa dla myślących

Seminaryjne Centrum Inicjatyw "Adalbertus" proponuje udział w dwuletnim programie formacyjno-edukacyjnym pt. "Drogami wiary i rozumu".

Zainspirowani treścią listu Benedykta XVI wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego zapraszają: członków Towarzystwa Przyjaciół WSD, dobrodziejów seminarium świdnickiego, sympatyków WSD oraz pasjonatów wiedzy i kultury katolickiej do uczestnictwa w programie formacyjno-edukacyjnym o nazwie "Drogami wiary i rozumu".

To ma być "teologia w pigułce". - Wykłady są tak przygotowane, aby były zrozumiałe dla przeciętnego słuchacza, a jednocześnie jak najbardziej atrakcyjne dla wszystkich, starszych i młodszych - zapewnia ks. Dominik Ostrowski, wicerektor świdnickiego seminarium duchownego. - W ciągu dwóch lat realizujemy 36 bloków tematycznych poruszających najciekawsze i najważniejsze tematy chrześcijaństwa - dodaje.

Co zatem w programie? Trzy bloki tematyczne: Fundamenty wiary (Biblia, dogmatyka, duchowość chrześcijańska), Wiara praktyczna (liturgia, apologetyka, teologia moralna, historia Kościoła, patrologia, ekumenizm, małżeństwo i rodzina), W kręgu wiary (od religiologii, przez bioetykę, filozofię i psychologię, aż po historię sztuki, geografię wiary czy muzykę w Kościele).

Spotkania mają odbywać się w gmachu seminaryjnym raz w miesiącu. Dzień wykładowy zaczynałby się Mszą św., po której miałby mieć miejsce półtoragodzinny blok wykładowy, po nim przerwa (czytelnia WSD, księgarnia religijna, kawiarenka) i drugi blok wykładowy. Koniec sesji o 14.00.

Zapisy do 20 października, tel. 74 856 49 03.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama