Nowy numer 48/2020 Archiwum

W ostatnim momencie

Konferencje, konwersatoria i podsumowanie - trzy rozdziały porządkujące dorobek I Kongresu Małżeństw

I Kongres Małżeństw miał być na początku próbą wysondowania, jakie jest zapotrzebowanie wśród sakramentalnych małżonków na święto małżeńskiej miłości. Entuzjastyczna odpowiedź, jakiej udzielili uczestnicy i prelegenci biorący udział w wydarzeniu, zachęciła organizatorów - Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej - do kontynuacji inicjatywy.

Właściwie tuż po zakończeniu kongresu rozpoczęły się przygotowania do kolejnego. Wszystko szło bardzo dobrze, jednak ciężarem dla organizatorów stała się obietnica: wszyscy uczestnicy otrzymają publikację zbierającą wystąpienia podczas kongresu. Z różnych przyczyn wciąż przekładano termin ukazania się książki.

Wreszcie jest. "Dialog - Wartości - Jedność" to tytuł książki wydanej przez Świdnicką Kurię Biskupią i jednocześnie hasło kongresu. Publikacja zawiera wystąpienia o. Ksawerego Knotza, Mieczysława Guzewicza, o. Mirosława Pilśniaka, Moniki Gajdy, Ireny i Jerzego Grzybowskich, ks. Marka Dziewieckiego i ks. Ryszarda Różyckiego - prelegentów, oraz wprowadzenia do konwersatoriów: Moniki Gajdy, ks. Aleksandra Radeckiego, ks. Marka Dziewieckiego, Mieczysława Guzewicza i państwa Grzybowskich.

Podsumowaniem całego materiału jest wystąpienie bp. Ignacego Deca pt. "Miłość widziana okiem filozofa". Dołączono także tekst "Apelu do parlamentarzystów", kilka świadectw i teksty o kongresie, publikowane w świdnickim "Gościu Niedzielnym".

Co ważne, do każdej książki jest dołączona płyta z nagraniem konferencji oraz reportażem, jaki podczas kongresu przygotowali Kamil Gąszowski i Krzysztof Urbaniak. 

W tej chwili książka jest już w drodze do mieszkańców Świdnicy, którzy rok temu gościli u siebie uczestników kongresu, oraz do diecezjalnych duszpasterzy rodzin Kościoła w Polsce. W poniedziałek książki zostaną wysłane do uczestników kongresu. - To ostatni moment, by dotarły one do nich i stały się nie tylko przypomnieniem treści i atmosfery, jaka się wytworzyła rok temu, ale także zachętą do ponownego udziału w tym wyjątkowym w skali Polski spotkaniu - mówi Katarzyna Urbaniak z kongresowego sekretariatu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama