Nowy numer 34/2019 Archiwum

Dwa tysiące młodych w sanktuarium

15 września odbyło się doroczne Spotkanie Młodzieży diecezji świdnickiej w Wambierzycach. Centralnym punktem była Msza św. na placu koronacyjnym obok bazyliki.

Eucharystię pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha koncelebrowało 60 kapłanów. – Wszyscy, którzy próbują wyrwać z serc młodych ludzi Boga, dopuszczają się zbrodni – mówił w homilii bp Adam Bałabuch, nawiązując do słów bł. Gerharda Hirschfeldera. – Brońcie chrześcijaństwa nie tylko w kościele i salce katechetycznej, ale wszędzie, gdzie się znajdujecie.

Dwa tysiące młodych w sanktuarium   Koncert zespołu BETHEL wambierzyce.pl

Po Mszy św. odbył się spektakl Teatru „A” oraz koncert zespołu „Bethel”.

Dwa tysiące młodych w sanktuarium   wambierzyce.pl Spotkania młodzieży w Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej na początku nowego roku szkolnego mają długą tradycję. Młodzi z diecezji zawierzają wówczas Matce Bożej rozpoczynający się czas nauki. Organizatorami spotkania są ojcowie franciszkanie oraz Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Świdnickiej. W tym roku do Wambierzyc w pielgrzymkach pieszych i autokarowych przybyło około 2000 osób.

Dwa tysiące młodych w sanktuarium   wambierzyce.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL