Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nauczyciele na Iglicznej

Mimo chłodu i deszczu w sobotę 22 września kilkadziesiąt osób wzięło udział w pielgrzymce nauczycieli diecezji świdnickiej i mieszkańców ziemi kłodzkiej śladami bł. ks. Gerharda do sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górę Igliczną.

Pielgrzymka nauczycieli kończyła obchodzony już po raz drugi Tydzień Wychowania. Była jednocześnie elementem programu Dni Hirschfeldera w diecezji świdnickiej . Pątnicy wyruszyli o godz. 10.30 z Szklar, by wspólne przejść do sanktuarium. Tam głównym punktem programu była Msza św. z konferencją o. Mirosława Grakowicza CSSR, kustosza sanktuarium w Bardzie. Według o. Mirosława, nauczycielom, aby mogli się odnaleźć we współczesnej szkole, potrzebna jest przede wszystkim prawość sumienia, świadectwo życia i pasja.

Ks. Kazimierz Marchaj z Kudowy Zdroju, który współorganizował tegoroczną pielgrzymkę, zwraca również uwagę, że nauczycielom w niełatwej pracy może pomóc dobry kontakt z kapłanami i rodzicami.

Po wspólnej Eucharystii zaplanowano w Marianówce koncert solisty z Kudowy-Zdroju oraz wspólne ognisko. Jednak ze względu na nie najlepszą pogodę koncert odbył się w kawiarni obok sanktuarium Maria Śnieżna.

Organizatorzy pielgrzymki wyrażają nadzieję, że doroczne, wspólne pielgrzymowanie nauczycieli diecezji świdnickiej stanie się już tradycją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama