Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nauczyciele na Iglicznej

Mimo chłodu i deszczu w sobotę 22 września kilkadziesiąt osób wzięło udział w pielgrzymce nauczycieli diecezji świdnickiej i mieszkańców ziemi kłodzkiej śladami bł. ks. Gerharda do sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górę Igliczną.

Pielgrzymka nauczycieli kończyła obchodzony już po raz drugi Tydzień Wychowania. Była jednocześnie elementem programu Dni Hirschfeldera w diecezji świdnickiej . Pątnicy wyruszyli o godz. 10.30 z Szklar, by wspólne przejść do sanktuarium. Tam głównym punktem programu była Msza św. z konferencją o. Mirosława Grakowicza CSSR, kustosza sanktuarium w Bardzie. Według o. Mirosława, nauczycielom, aby mogli się odnaleźć we współczesnej szkole, potrzebna jest przede wszystkim prawość sumienia, świadectwo życia i pasja.

Ks. Kazimierz Marchaj z Kudowy Zdroju, który współorganizował tegoroczną pielgrzymkę, zwraca również uwagę, że nauczycielom w niełatwej pracy może pomóc dobry kontakt z kapłanami i rodzicami.

Po wspólnej Eucharystii zaplanowano w Marianówce koncert solisty z Kudowy-Zdroju oraz wspólne ognisko. Jednak ze względu na nie najlepszą pogodę koncert odbył się w kawiarni obok sanktuarium Maria Śnieżna.

Organizatorzy pielgrzymki wyrażają nadzieję, że doroczne, wspólne pielgrzymowanie nauczycieli diecezji świdnickiej stanie się już tradycją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL