Nowy numer 34/2019 Archiwum

Katedra bez drzew

Po kilkunastu latach spokojnego wegetowania ścięte zostały katedralne brzozy.

W poniedziałek 24 września, około południa, po kilkudziesięciominutowej akcji bez nieprzewidzianych sytuacji wykarczowane zostały dwa drzewa rosnące od kilkunastu lat na jednej z katedralnych przypór. Interwencja świdnickich strażaków z grupy ratownictwa wysokościowego była konieczna ze względu na stan gzymsów, na których rosły brzozy. Korzenie drzew z roku na rok osłabiały wiązanie kamiennych elementów, a ponieważ znajdują się one bezpośrednio nad głównym portalem katedry, coraz bardziej zagrażały ludziom.

– Takie zadania to dla nas bułka z masłem – zapewniał Marcin Walewski, który wykonał operację. Zadanie jednak wcale nie było łatwe, gdyż najpierw trzeba było zamontować specjalny system lin, by można było opuścić się na przyporę z balkonu katedralnej wieży. Potem, wisząc kilkadziesiąt metrów nad ziemią, wyciąć drzewka i oczyścić kamieniarkę z rosnącej tam trawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL