Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kapłan bezkompromisowy

70 lat po śmierci błogosławionego kapłana z Kłodzka słowa, które doprowadziły go do męczeństwa, brzmią niezwykle aktualnie.

27 lipca 1941 r. ks. Gerhard Hirschfelder w bystrzyckim kościele św. Michała Archanioła wygłosił ostatnie kazanie, podczas którego wołał: „Kto z serc młodzieży wyrywa wiarę w Chrystusa, jest przestępcą”. Za to został osadzony w więzieniu, a następnie w obozie koncentracyjnym w Dachau, gdzie zginął.
Ponad 70 lat później, w niedzielę 23 września, w tym samym kościele odprawiono Mszę św. dziękczynną za dar beatyfikacji tego niezłomnego kapłana. Bp Adam Bałabuch przyrównał jego postawę do patrona kościoła św. Michała Archanioła, który walczył ze złem.19 września 2010 r. ks. Gerhard Hirschfelder został ogłoszony błogosławionym. Bp Adam zwraca uwagę, że dziś fascynuje nas bezkompromisowość Hirschfeldera w obronie wiary. Zauważa również, że chociaż obecnie wiary nie wyrywa się z serc młodzieży terrorem, to ataki na młode pokolenie się nasilają.


 

Kapłan bezkompromisowy   Kapłan bezkompromisowy   Kapłan bezkompromisowy   Kapłan bezkompromisowy   Kapłan bezkompromisowy   Kapłan bezkompromisowy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama