Nowy numer 21/2018 Archiwum

Podzielili się posiłkiem

Przez dwa dni 28 i 29 września trwała ogólnopolska akcja Banków Żywności "Podziel się Posiłkiem!".

Wolontariuszom w naszym regionie udało się zebrać prawie 13 ton żywności.

Jak informuje Karol Zaremba, prezes Stowarzyszenia "Wałbrzyski Bank Żywności", w Wałbrzychu i okolicach udało się zebrać 9560 kilogramów różnego rodzaju produktów żywnościowych. W akcję zaangażowało się aż 480 wolontariuszy. Z kolei Lilianna Owocka, prezes Stowarzyszenia "Świdnicki Bank Żywności" przekazała informację o zbiórce 3174 kilogramów produktów. Tu w akcję włączyło się 202 wolontariuszy, którzy stanęli w 26 sklepach na terenie Bielawy, Dzierżoniowa, Świdnicy i Świebodzic. Tylko w Świdnicy zebrano 1363 kg. Duża w tym zasługa młodzieży z III Liceum Ogólnokształcącego, która już po raz kolejny włączyła się w akcję prowadzoną przez Banki Żywności.

Wśród zebranych produktów dominuje cukier, mąka, olej. Nie brakuje również soków, odżywek dla dzieci, płatków śniadaniowych czy konserw. Wszystkie produkty już w najbliższych dniach zostaną przekazane na dożywianie dzieci w placówkach takich, jak świetlice czy stołówki.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma